Hogy ne legyen teher...

Nem mindegy, hogyan töltjük - Milyen az ideális terhesség?

A baba várását a legtöbb nő nem kerülheti el és nem is kívánja elkerülni, nem mindegy azonban, hogy az állapot terheket jelent-e, vagy örömteli megpróbáltatásokat, melyeket rutinosan meg tud oldani.

2008.06.13 12:56ideal.hu

Jó tudni!

-
Az izmok és az idegek megfelelő működéséhez, a szervezet számára szükséges enzimreakciókhoz szükséges a magnézium.

- A Magnesium Diasporal készítmény új, könnyen alkalmazható, szopogatótabletta, illetve granulátum formában kapható. Ez utóbbiból könnyen oldható, kellemes narancsízű folyadék készíthető, amely sok szempontból előnyös magnesium citricum hatóanyagot tartalmazó készítmény.

Visszerek

A lábaktól haladó fő visszérre nehezedő nyomás, különösen álló helyzetben az okozója a visszérbetegség és az aranyérbetegség súlyosbodásának vagy kialakulásának. Mindez jelenthet esztétikai problémát és fájdalmat a kismamának.

A visszérduzzanat hajlamát fokozza a mozgáshiány, az ásványi anyagokban szegény táplálkozás. Tornáztassuk lépten-nyomon a lábainkat, akár ülő helyzetben is, de különösen álló helyzetben végezzünk feszítéseket és ernyesztéseket.

Ha viszont lefekszünk, akkor mindig tehermentesítsük a lábat felpolcolással. Használhatunk gumiharisnyát is. A gyógynövénykészítmények közül a varázsdió, a rutafű, a szelídgesztenye, kamilla és a cickafarkfű kivonatai tesznek jót a vénáknak.

Lábikragörcsök

Oka nem kellően tisztázott, legvalószínűbb, hogy a kalcium- és foszfátanyagcserével függ össze. Épp ezért ronthatják a történést a lágy sajtok, a kólák, a tartósított élelmiszerek, félkész ételek.

Viszont tanácsos csírákat, természetes eredetű kalciumot tartalmazó tablettákat fogyasztani. Igyunk különböző összetételű gyógyteákat, a teák fajtáit rendszeresen váltva.

A pasztőrözött tej fogyasztásának előnyeiről a lábikra kapcsán megoszlanak a vélemények. Emelkedjünk sűrűn lábujjhegyre.

A "megkönnyebbülés"

A terhesség utolsó heteiben, mikor a baba elöl fekvő részei a medence bemenetébe beilleszkednek, egyfajta megkönnyebbülést érez a mama: a gyomortáji nyomás megszűnik, a légzés könnyebbé válik, a hátfájdalom csökken.

Gyomorégés

A gyomor megemelt helyzetével, a gyomor és a nyelőcső közötti izomzat meglazulásával és/vagy a túlzottan sok savat tartalmazó táplálkozással függhet össze. Az előbbi típus megfelelő testhelyzet megválasztásával és a kevés, rendszeres étkezéssel csökkenthető.

Míg az utóbbi a táplálékféleségek korrekciójával: ne igyunk szénsavas, édes italokat, ne együnk fehér lisztből készült, túlfőzött és nehéz ételeket. Viszont keressük a salátákat, csírákat, enyhén párolt ételeket, a növényi leveket. Időnként szükséges lehet valamilyen alkalizáló gyógykészítmény fogyasztása is.

Reeklampszia (magas vérnyomás, fehérjevizelés, vizenyő)

A tünetek közül ez a legkomolyabb, mindig orvosi ellátást, sőt néha kórházi kezelést is igényel.

Ennek a tünetcsoportnak a megelőzésére a legfontosabb teendők a következők: - napi 2x1/2 óra pihenés - a folyadékfogyasztás növelése - jó minőségű fehérjék bevitele (tejsavó, joghurt, tojás, alga, élesztő, csírazöldség, teljes értékű gabona) - a sós ételek kerülése - rendszeres vérnyomás-ellenőrzés - rendszeres súlymérés és a túlzott súlygyarapodás megelőzése megfelelő életmóddal

Herpeszvírus-fertőzés

Az egyébként ártalmatlan herpeszvírus-fertőzés a terhesség alatt sok veszélyt hordoz magában. Ezért az immunrendszerünk megfelelő karbantartásával törekedjünk a fertőzés megelőzésére. Igyunk immunstimuláns gyógyteákat: kamillát, kőhársvirágot, bodzát, körömvirágot, sédkenderfüvet, citromfüvet.

Szedjünk időnként echinaceacseppet, ginszenget, méhpempőt és propoliszt. Végezzük a légzőgyakorlatokat, tartózkodjunk mindennap a szabadlevegőn és pihenjünk eleget. A mozgásprogram is fontos a kondíció megtartásához.

Általános jó tanácsok

- Ne tartsunk semmilyen drasztikus salaktalanítókúrát, mert veszélyes lehet a babára
- beszélgessünk, meséljünk, énekeljünk a babának
- ne engedjük, hogy bármilyen célból is amalgámtömésekhez nyúljon a fogorvosunk, sem kivétel, sem behelyezés nem jöhet szóba, mert a baba számára életveszélyt jelenthet.
- ne vizsgáltassuk túl sűrűn, de vizsgáltassuk legalább kétszer-háromszor a babát ultrahanggal
- ultrahangvizsgálatra, ha lehetőségünk adódik, válasszuk a háromdimenziós technikát, mert számítógépes kiegészítései révén jelentősen kisebb ultrahangterhelést jelent a babára és precízebb, jobb felbontású képet ad, amivel könnyebb időben észrevenni mindenféle rendellenességet
- keressük a megnyugtató helyzeteket, a szép zenét, a természet szépségeit
- kerüljük a durva, erős hangokat, a feszült légkört
- fogyasszunk mindent, amit megkívánunk, de a helyes táplálkozás szabályai szerint előnytelen ételek esetén komoly önkontrollt gyakoroljunk: édességek, rosthiányos élelmiszerek, cukrozott italok, konzervek, nehéz zsíros ételek ne kerüljenek a baba érdekében az asztalra
- ha a nőgyógyászunk a természetes gyógyító és egészségmegőrző módszerek terén nem rendelkezik kellő képzettséggel, akkor keressük olyan szakember tanácsát is, akinek javaslataival kiegészíthetjük az orvosunk tanácsait.

prev[4/4]
  1. 1. oldal
  2. 2. oldal
  3. 3. oldal
  4. 4. oldal

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.