A diákok szenvednek a szülői elvárásoktól
Sok indiai fiatal öngyilkos lesz a vizsgaidőszakban!
Indiában megkezdődött a vizsgaidőszak - ezzel egyidőben pedig kezdetét vette az öngyilkosságok szezonja is. A diákok szenvednek szüleik elvárásai miatt - jó jegyek és a vezető egyetemek egyikére való felvétel a minimum, hogy a későbbiekben jólfizető állást találhassanak.
2008.05.21 16:30medipress.hu
A szülők magántanárokat alkalmaznak és szabadságot vesznek ki, hogy elkísérjék gyermekeiket a vizsgákra. A diákok „memória tablettákat” is szednek, sokan táplálkozási szakemberektől kérnek tanácsot az agy számára legjobb ételekről, és az újságok oldalakat szentelnek a vizsgák sikeres teljesítésével kapcsolatos írásoknak.
„Senki sem tudja elképzelni ezt a nyomást" - nyilatkozta a 17 éves diáklány Renu Chanda, aki épp most fejezte be vizsgáit. Az érettségi tetejében még ott vannak az egyetemi felvételi vizsgák. Vannak olyan tanulók, akik féltucat vagy még több vizsgát is vállalnak, hogy bejussanak egy jó nevű intézménybe.
Egy 2006-os 231 tinédzser bevonásával készült vizsgálattal Anuradha Sovani, a Mumbai Egyetem klinikai pszichológusa megállapította, hogy a diákok jobban félnek a vizsgáktól, mint a balesetektől, földrengésektől, vagy bombatámadásoktól.
„Valami miatt úgy érezzük, hogy a jó osztályzat gyermekünk egyetlen lehetősége a sikeres életre” – fogalmazta meg érzéseit Anita Gupta, két fiú és egy lány édesanyja. A szegényebb szülők hatalmas áldozatokat vállalnak, hogy fedezni tudják az oktatás költségeit, ezért ilyenkor a gyerekre még nagyobb teher hárul.
Akiknek nem sikerül a legjobbak közé kerülni, alul-finanszírozott másod-osztályú egyetemeken, vagy az egyre szaporodó magánintézményekben kötnek ki. A magániskolák hátránya, hogy a követelményszint nagyfokú változatossága miatt a kormány sokukat nem ismeri el. Azok a családok, melyek megengedhetik maguknak, külföldre küldik gyermekeiket tanulni.
Évente 160 ezerre becsülik a tengerentúlon tanuló indiaiak számát. Még ha valaki be is kerül egy elit indiai egyetemre, a rá nehezedő nyomásnak akkor sincs vége. A hírekben rendszeresen hallani egyetemi hallgatók öngyilkosságairól is.
„Olyan tudással kellene ellátni gyermekeinket – és szüleiket –, melynek segítségével rájönnek, hogy a jó osztályzat nem minden az életben” – mondta a pszichiáter Parikh.
![]() | [2/2] | |
|
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06