Már nem kell bűntudatot érezniük a csokievőknek?
Segít soványnak maradni a csoki...?
A csokoládéevők gyakran érzik magukat bűnösnek, mert elcsábulnak néhány szeletre. Kutatók szerint azonban a rendszeres, kis mennyiségű csokifogyasztás soványan tart bennünket!
2012.03.27 08:15ma.huMégsem kell olyan rosszul érezniük magukat a csokifogyasztóknak? Bár a csokoládé több kalóriát tartalmaz, mint más ételek, azoknak, akik rendszeresen fogyasztják, kisebb a testzsírjuk, mint azoknak, akik nem eszik - mutatta ki egy tanulmány.
A kutatók azt gyanítják, hogy a csokiban levő kalóriák nem olyanok, mint a "normál kalóriák" - a csokoládé összetevői gyorsabb munkára késztetik az anyagcserét, vagyis ellensúlyozza a zsírt, ami egyébként elraktározódna.
Ennek eredményeképpen a csokoládé összetevőinek metabolikus hatása gyakorlatilag karcsúsító étellé teszi azt. Kalória-semlegesnek tűnik - adta hírül az amerikai tanulmány, amely azonban nem pontosította, a csoki mely típusa a legjobb.

Dr. Beatrice Golomb tanulmányvezető a San Diegói Kalifornia egyetemről elmondta: nagyon úgy tűnik, nemcsak a kalóriák száma, hanem a kalóriák összetétele is számít a szervezetben, lényeges meghatározója a testsúlyunknak.
"Ez igazán jó hír azoknak, akik gyakran esznek csokit, és azok számára, akik most akarják bevezetni ezt a szokást" - mondta Dr. Golomb. A kutatók 972 férfi és nő csokoládé-fogyasztási szokásait vizsgálták, átlagos életkoruk 57 év volt.
A vizsgálatban, amely egyébként a koleszterin-csökkentéssel volt kapcsolatos, több kérdést kaptak, többek között azt, mennyi csokoládét fogyasztanak hetente? Testtömegindexük (BMI) is fel lett jegyezve.
A meglepő felfedezés az volt, hogy azok az emberek, akik több csokit ettek hetente, alacsonyabb testtömegindexel rendelkeztek, mint a többiek. Mindez annak ellenére volt így, hogy nem fogyasztottak emellett kevesebb kalóriát és nem is mozogtak többet. Valójában többet ettek.
A csokoládé-fogyasztás társult a más forrásból származó, telített zsírok bevitelével. Az önkéntesek túlsúlyosnak számítottak, heti kétszer ettek csokoládét.
A tanulmány nem vizsgálta, milyen típusú csokoládét ettek és mennyit. Ennek eredményeképpen nem látható összefüggés a csokifogyasztás mennyisége és a magasabb/alacsonyabb testtömegindex között.
Az amerikai kutatók arra figyelmeztetnek, ez nem jelenti azt, hogy az emberek egy része nem hízhat el még a mérsékelt csokifogyasztás mellett is.
A tanulmány ugyanakkor összecseng azzal a korábbival, melyet patkányokon végeztek és kimutatta, hogy egyes csokiban levő összetevők felpörgetik az anyagcserét.
A tanulmány az Archives of Internal Medicine szaklapban jelent meg.
Kapcsolódó írások:
- "A kis csoki majd megmenti a munkakedvemet"
- Hoppá: csokis süti reggelire, és nem hízunk el?
- A mindenit: rugalmas erekért fekete csokit!
- Retteg a fánkzabáló - minden ételfajta mögött más lelki baj áll!
- A csokinkat is elveszíthetjük a klímaváltozás miatt?
- Csokizabálók alkonya: 15 perc séta elég, hogy kevesebb fogyjon!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06