Életeket változtathatnak meg a fog-őssejtek
Fogak segítenének a gerincsérülteknek újra járni?
Döbbenetes: különös módon segíthetnek a gerincvelő sérülést szenvedetteken az orvosok. Fogak felhasználásával a betegek újra járhatnának?
2011.12.04 08:55ma.huKülönös módszer: fogak segíthetnének újra járni a gerincvelő sérülteknek - adták hírül japán kutatók. A fog belsejéből származó őssejteket helyeztek patkányok törött gerincébe, így az állatok részlegesen visszanyerték végtagjuk mozgathatóságát.
A The Mirror szerint a japán Nagoya egyetem tanulmánya megváltoztathatja a súlyos mozgásszervi problémákkal élő páciensek életét. A fogbél őssejtek megállítják az idegsejtek "haldoklását", regenerálják a megszakadt idegeket, és ösztönzik az egyéb sejtek növekedését, melyek támogatják a gerincet.

Ezt a felnőtt bölcsességfogak belsejéből is ki lehet venni, anélkül, hogy bármilyen káros egészségügyi hatással járna - tették hozzák a kutatók.
A fog-eredetű őssejtek kiváló és praktikus források a gerincvelő sérülések kezeléséhez. Klinikai alkalmazásuk tekintetében pedig kevés az etikai kérdés - áll a The Mirrorban.
Dr. Mark Bacon gerinckutatás-szakértő elmondta: a gerincvelő-sérülések körében ez egy viszonylag új és kevésbé tanulmányozott forrás, amely azonban rendkívül ígéretesnek tűnik. Eredményt a sérült területre történt azonnali beültetés után értek el.
Dr. Bacon rámutatott: ha a betegeknél sérülésük után kellene levenni és tisztítani a sejteket, az több időt venne igénybe. Érdekes lesz látni, mennyire hatékonyak a sejtek késleltetett transzplantáció után.
Alex Rankin, Aspire-i szakember elmondta, nagyon izgatottak a felfedezett lehetőség miatt, de hozzátette: jelentős időbe kerül majd, mire a gyakorlatban is használni tudják a gerincvelősérült betegek gyógyítására a módszert.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06