Ideges? Azért mert verték gyerekkorában?

A gyermekkori lelki problémák befolyásolják a felnőttkori munkavégzést

A gyermekkori lelki problémák rossz hatással vannak a felnőttkori munkateljesítményre. Ez utóbbin belül leginkább a pszichoszociális teljesítményjellemzők romlanak, az idegesség és depresszió is jelentkezik.

2008.04.08 08:18medipress.hu

Az Occupatinal and Environmental Medicine-ben megejent kutatás eredményei szerint a gyermekkori lelki problémák hátrányosan befolyásolják a felnőttkori munkavégzést. A munkahelyi problémák pedig összefüggnek a középkorúak depressziójával és idegességével. 8000 olyan résztvevőt vizsgáltak meg, akik mind 1958 márciusában születtek, ugyanazon a héten, és akiknek az egészségi állapotát a későbbiekben nyomon követték.
 
A lelkiállapotukat felmérték 7, 11 és 16 éves korukban a szülők és tanárok információi segítségével, illetve saját elmondásuk alapján 23 és 33 éves korukban. 45 éves korukban az összes résztvevőt megkérték, hogy számoljanak be munkájukról és lelki egészségükről. Akik albérletben laktak, állandó betegséggel küzdöttek, nem volt képzettségük és párjuk, ezt mind a depresszió és idegesség számlájára írhatták. 

Ugyanígy azok is, akik stresszes, bizonytalan munkahelyen dolgoztak, és még szociális támogatásban sem reménykedhettek. A befelé forduló viselkedés gyenge munkateljesítményt és rengeteg munkahelyi stresszt vetít előre. Ezt a viselkedésformát általában depressziónak vagy figyelemzavarnak tekintik. Habár a gyermekkori lelki problémák nem magyarázzák teljességgel a középkorúak depresszióját, katalizátor-szerepet tölthetnek be – magyarázzák a szerzők. 

Hátrányosan befolyásolhatják például a vizsgákon való szereplést, a képzettség megszerzését, amely a megfelelő fizetés és kielégítő munka megszerzésében segítenek.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.