Föl! Tápászkodunk.
Orbán: egy roncs autóba kellett beülnöm a választások után
Csak azokat hívják vissza a munka világába, akiknek munkát tudnak adni - közölte Orbán Viktor.
2011.06.02 19:05MTIA miniszterelnök szólt arról is, hogy a kormány nem akarja csökkenteni az éves szabadságot. A Blikk olvasói által a napilap honlapján feltett kérdésekre válaszolva úgy nyilatkozott: "egy roncs autóba kellett beülnöm a választások után". Arra, hogy miért nem látni még a dübörgő gazdaság első jeleit, Orbán Viktor úgy reagált: "azért, mert nem dübörög. Éppen föltápászkodó félben van".
Annak a gyermekét egyedül nevelő ápolónőnek, akinek - mint azt írta - 12 óra munka után még másodállást kell vállalnia a megélhetéshez, a kormányfő azt válaszolta: kell még jó egy év, hogy a magyar gazdaság teljesítményét arra a szintre tudják emelni, hogy ő is érezhesse annak hasznát.
"Utálok mentegetőzni, de higgye el, egy roncs autóba kellett beülnöm a választások után. Kell egy kis idő, hogy eredményt érjünk el a Forma-1-ben" - fogalmazott. Megítélése szerint új, alacsony adórendszerrel, rugalmas munkaügyi szabályokkal és sok munkalehetőséggel senki nem fog feketén dolgozni.

Kitért arra is, hogy csak azokat hívják vissza a munka világába, akiknek munkát tudnak adni.
"És hamarosan mindenkinek tudunk majd adni" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy az első kísérleti közmunkaprogramok a nyáron indulnak, januártól pedig tömegessé válnak, és akkortól lépnek hatályba a visszatérésre ösztönző szabályok is.
A nyugdíj előtt állók számára a miniszterelnök szeretné bevezetni a - szociális konzultáció kérdőívén is szereplő - védett kor intézményét, mert - mint írta - nem emberséges, hogy nyugdíj előtt álló embereket utcára tegyenek, nem törődve azzal, mi lesz velük. Kijelentette azt is, hogy a kormány nem akarja csökkenteni az éves szabadságot.
Arra a kérdésre, hogy mennyit kell még aludni a plusz egymillió munkahelyhez, Orbán Viktor azt válaszolta: annyi estét, amennyi 2020-ig hátravan. Trianon újratárgyalásának lehetőségére úgy reagált, nem lát ilyen fejleményeket az európai politikában.