A rendőrség is okozott már riadalmat
Jobbik: erkölcsileg elfogadhatatlan és szakmailag kidolgozatlan a Btk. módosítása
A Jobbik frakcióvezető-helyettese szerint erkölcsileg elfogadhatatlan és szakmailag kidolgozatlan a büntetőtörvénykönyv elfogadott módosítása.
2011.05.03 12:08MTIVolner János keddi budapesti sajtótájékoztatón azt mondta, hogy hétfőn a Btk.módosítás elfogadása kapcsán nagykoalíció alakult az Országgyűlésben, amelyben "lelkesen osztozott a Fidesz, az MSZP és a Richard Fields által korábban támogatott LMP".
Az ellenzéki politikus szerint olyan jogszabályokat hoztak, amelyek "becsületes, hazaszerető, a közrendért saját szabadidejéből, saját pénzéből áldozó embereket", a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület tagjait, büntetőszabályokkal rendeli büntetni, és megpróbál az államhatalom eszközével visszaélve üldözni.
Azt mondta, hogy az egyesület tagjai országszerte tevékenykednek, és nagyon komoly eredményeket érnek el, rengeteg autófeltörőt, lakásbetörőt, színesfém-tolvajt fogtak már el, és adtak át a rendőrségnek.
A politikus úgy véli, szakmailag több olyan bakit tartalmaz az elfogadott jogszabály, amit nem lett volna szabad beletenni.
Egyik példaként említette azt a passzust, amivel a kormány büntetné azt a tevékenységet, ami közrend fenntartására irányul, vagy annak látszatát kelti és alkalmas arra, hogy riadalmat okozzon másokban. Ez azért problémás - folytatta, - mert a karhatalmi kötelékben szolgálatokat teljesítőket már oktatásuk során arra kondicionálják, hogy amikor a megfelelő formát felveszik, akkor úgy mozogjanak és lépjenek fel az intézkedés alá vont tömeggel szemben, hogy kellő riadalmat keltsenek.
Mivel a rendőrséget nem veszi ki ebből a körből, elképzelhetőnek tartotta, hogy a legközelebbi gyöngyöspataihoz hasonló cigánytámadás esetén, amikor rendőrség oszlató formát vesz fel és fellép jogsértő tömeggel szemben, akkor a cigányok tesznek büntető feljelentést a rendőrség ellen. Hozzátette: minden törvényes eszközzel támogatni kívánják az egyesületet a közbiztonságért folytatott harcában.
Zagyva György országgyűlési képviselő felidézve a gyöngyöspatai történteket arról beszélt, hogy egy 40 fős cigánytársaság a 400 fős rendőri jelenlét ellenére már napközben fel alá járkált a faluban, vascsövekkel, felfegyverkezve, kiegyenesített kasszával és volt náluk egy szamurájkard is.
Az ellenzéki politikus mondandóját illusztrálandó bemutatott egy szamurájkardot és azt mondta, hogy az elmúlt években ez a cigánybűnözés jelképévé kezd válni. Megjegyezte: amikor ő a Parlamentbe karddal érkezett megállította a kormányőrség, a kard behozatalát lejelentették feletteseiknek. Ebből a képviselő azt a következtetést vonta le, hogy senki nem járkálhat intézkedés nélkül közterületen szamurájkarddal, de a "cigánybűnözők büntetlenül járkálhatnak".