Dézsmálták a halállományt
Lopott csónakkal közlekedő orvhalászokat fogtak el Tiszaburánál
A rendőrség közölte: a Tisza halállományát az elmúlt hetekben folyamatosan dézsmáló, lopott csónakkal közlekedő orvhalászokat fogtak el a Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság vízi rendőrei Tiszaburánál.
2011.04.28 18:53MTIA Kiskörei Vízirendészeti Rendőrőrs munkatársai az egyik hajnali figyelőszolgálat közben két gyanús embert vettek észre, akik csónakból, varsák kihelyezésével fogtak halakat. A két férfi elszámoltatása során kiderült, hogy ehhez nem volt engedélyük - mondta el a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Pásztorné Kovács Ágnes tájékoztatása szerint nem sokkal később a rendőrök a tettesek harmadik társát is elfogták, aki a figyelő szerepét töltötte be. A gyanúsítottak előállítása után kiderült, hogy az elkövetők a tevékenységüket már-már üzletszerűen művelték, az elmúlt időszakban csaknem tíz hasonló jellegű lopást követtek el a Tiszán.
Az orvhalászok a hallopáshoz egy lopott csónakot használtak, amelyet a rendőrség lefoglalt, majd visszaadott a tulajdonosának.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Kiskörei Vízirendészeti Rendőrőrse több rendbeli lopás elkövetése miatt indított eljárást a három férfi ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06