Megszűntették az eljárást
Gyöngyöspata: szabadon engedték a Véderő tagjait
Az Egri Városi Bíróság hétfőn megszüntette a garázdaság szabálysértés miatt indult eljárást azokkal szemben, akiket a Véderő gyöngyöspatai táborában vett őrizetbe a rendőrség pénteken.
2011.04.25 13:52MTIA rendőrség jogi képviselője fellebbezett a döntés ellen, ezért az ítélet nem jogerős. A nyolc vádlott és védőik az ítéletet tudomásul vették. Másodfokon a Heves Megyei Bíróság dönt az ügyben.
Atrocitás történt a faluban, a sérültet mentő vitte el
Mentőautóval szállítottak a hatvani kórház traumatológiai osztályára egy idős gyöngyöspatai nőt, akit a faluba vasárnap délután hazatérő egyik roma asszony ismeretlen okból megütött - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről.
A csillebérci táborból vasárnap 4 órakor érkezett vissza Gyöngyöspatára azoknak a roma asszonyoknak és gyerekeknek az első csoportja, akik pénteken hagyták el a települést. A 267 nőt és gyermeket pénteken azt követően szállították el Csillebércre, illetve egy szolnoki táborba, hogy a Véderő elnevezésű szervezet honvédelmi alapismereteket oktató tábort hirdetett meg a község határában április 22-e és 24-e között.
Az MTI tudósítójának beszámolója szerint vasárnap a buszról leszálló egyik nő kétszer megütött egy falubelit, akinek az ütésektől vérezni kezdett az arca. A sértett azonnal feljelentést tett a helyszínen tartózkodó rendőröknél, akik felvették az adatait, majd elindultak a verekedő nő házához, hogy előállítsák.
A megütött idős nőt mentővel szállították el a hatvani kórházba.
A helyi cigány önkormányzat elítéli a vasárnapi incidenst
Soltész Bálint, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője később arról tájékoztatott, hogy a verekedő asszonyt előállították a gyöngyösi rendőrkapitányságra, és eljárást indítottak ellene.
Ifj. Farkas János közleményében azt írta: a gyöngyöspatai cigány kisebbségi önkormányzat nevében sajnálatukat fejezik a vasárnapi incidens miatt. Véleménye szerint egy ilyen helyzetre már számítani lehetett "a hetek óta zajló provokációk miatt".
A történtekről kifejtette: "a konfliktust megelőzően provokáló mondatok hangzottak el egy helybélitől, aki a fáradtan hazatérőket a +minek jöttek haza, maradtak volna inkább ott+ szavakkal fogadta. Ebben a feszült pillanatban elcsattant két pofon. Több tanú is látta az esetet".
A cigány önkormányzat elnöke közölte, a történteket elítélik, de úgy gondolják, hogy "a provokációnak, megfélemlítésnek hetek óta kitett roma közösség lelki erejének határán van. Fáradtak, kimerültek vagyunk".
"Mivel egyes hírcsatornákon az a rosszhiszemű hír terjed, hogy a sajnálatos incidens a nem roma közösség ellen irányult, szeretnénk nyomatékosítani, hogy a szélsőjobb hónapok óta tartó provokációi, megfélemlítései miatt mi, romák csakis a szélsőjobboldali csoportok egyes tagjait és csoportjait tartjuk a településünk békéjére és közösségünkre veszélyesnek", a vasárnapi esemény pedig "egy rossz válasz volt a nyílt provokációra" - írta, majd hozzáfűzte, az eset után már több fenyegetés is érte őket, hogy "a sértett bántalmazását megtorolják". Ezért bíznak abban - folytatta -, hogy a hatóságok szakszerűen végzik dolgukat, a védelmüket biztosítják, az incidenst pedig a helyén kezelik.
Kapcsolódó írások:
- Gyöngyöspata: megütött egy idős nőt a Csillebércről hazaérkező asszony
- Gyöngyöspata: visszaérkeztek a roma asszonyok és gyerekek a faluba
- Gyöngyöspata: csöndesítené a politikai provokátorokat a kormány
- Gyöngyöspata: blokkolták a Véderő honlapját
- "Szó sincs a gyöngyöspatai romák evakuálásról"
- Gyöngyöspata: csillebércen marad a hétvégére 172 gyöngyöspatai nő és gyerek