Dugó van az M3-ason
Romagyilkosságok: egy védő késése miatt csúszik a tárgyalás kezdése
A negyedrendű vádlott, Csontos István védőjének késése miatt csúszik a keddi tárgyalás megkezdése a romák elleni, hat halálos áldozatot követelő támadássorozat büntetőperében a Pest Megyei Bíróságon.
2011.04.19 10:12MTIBarcsi István ügyvéd az M3-as autópályán történt reggeli baleset miatt kialakult dugóban áll, ezért nem érkezett meg a reggel 9 órára meghirdetett tárgyalás kezdetére.
Miszori László tanácsvezető bíró a bíróság Thököly úti épületében várakozó újságíróknak és érdeklődőknek azt mondta, a tárgyalás nem marad el, amint megérkezik a védőügyvéd, folytatja a büntetőügy tárgyalását a tanú meghallgatásával.
A bíró F.-né Ny. Évát kívánja tanúként meghallgatni, aki munkáltatója volt a támadássorozattal vádolt férfiaknak a debreceni Perényi 1 nevű szórakozóhelyen. A vádlottakat 2009. augusztus 21-én, a kislétai gyilkosság után 19 nappal fogták el, akkor a feltételezett elkövetőkkel együtt a nőt is előállították a rendőrök, de a bűncselekmény-sorozat felderítésében eljáró Nemzeti Nyomozó Iroda tanúkénti kihallgatása után szabadon engedte.
A tanúként beidézett F.-né Ny. Éva kedden újságíróknak a bíróság épületében nem nyilatkozott, ő a tárgyalóteremben, a sajtótól elzárva várja a tárgyalás kezdetét.
Kapcsolódó írások:
- Romagyilkosságok: megakadályozható lett volna a támadássorozat?
- Romagyilkosságok: "mindegy, kit ölnek meg, a cél a fontos"
- Romagyilkosságok: Csontos szerint társai politikusok ellen is terveztek merényleteket
- Romagyilkosságok - továbbra is tagadnak a Kiss testvérek
- Romagyilkosságok - Ipolytarnóc lett volna a következő
- Romagyilkosságok: Olaszliszka miatt álltak bosszút a gyilkosok?