"Pofátlanság megfizettetni"
Burány: kudarcot vallott a Rogán-kommandó
Burány Sándor szocialista országgyűlési képviselő szerint kudarcot vallott a Fidesz-KDNP frakció által két hónapja felállított bér- és adómonitoring bizottság, a testület vezetőjéről Rogán-kommandónak nevezett szervezet.
2011.04.14 12:14MTIAz MSZP gazdaságpolitikusa azt mondta, az akció eleve kudarcra volt ítélve. Arra mutatott rá, hogy a hatályos magyar törvények - mint fogalmazott, szerencsére - nem teszik lehetővé, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanácsban kialkudott bérmegállapodás ajánló jellege kötelezővé váljon.
Burány Sándor szerint világos, hogy emiatt a versenyszférában az akciócsoport semmilyen eredményt nem tudott felmutatni.
Elmondta, már az ötletet sem tartották jónak, mert szerintük "pofátlanság megfizettetni azt, amit a kormány vesz el adóemelés formájában az emberektől".
A bér- és adómonitoring bizottság létrehozását Rogán Antal február 15-én jelentette be. A kormánypárti politikus akkor azt mondta, az általa vezetett testület feladata az lesz, hogy mind a köz-, mind pedig a magánszférában megvizsgálja, teljesültek-e az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén született bérmegállapodások.
Közölte azt is: a kormány és a Fidesz-KDNP képviselőcsoportja nyomást fog gyakorolni a magánszférában is azért, hogy a béremelési ajánlásban foglalt bérfejlesztést végrehajtsák.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06