Csak jogi pontosításokat jelent
"A médiatörvény módosítása nem presztízsveszteség"
Kovács Zoltán hangsúlyozta: a kormány és az Európai Bizottság megállapodása csak jogi pontosításokat jelent, az nem okoz presztízsveszteséget a kormánynak.
2011.02.17 08:39MR1- KossuthAz államtitkár szerint két ponton fontos a módosítás: a külföldről szolgáltató cégeket nem fogják büntetni, legfeljebb felfüggesztik a sugárzást, és a letölthető audiovizuális tartalmak kiegyensúlyozottságát sem írják elő.
Az államtitkár különösnek nevezte, hogy míg sokan diszkriminációval vádolják hazánkat, addig az Európai Bizottság szerint nem felel meg a sajtószabadság követelményeinek, hogy tiltották volna a kisebbségek megsértését.
A kormány már pénteken elfogadhatja a jogszabály módosítását, és az már március elején az Országgyűlés elé kerül - tette hozzá az államtitkár.
Az eredeti tervek szerint az európai parlament csütörtökön szavazna a magyar jogszabályt kifogásoló közös baloldali tervezetről, bár a szocialista frakció a szavazás elhalasztását kérte.
