Két tűz között
Már a közterületisek is kérhetik a jegyeket a BKV-járműveken
Az új, már elfogadott törvénymódosítás alapján a budapesti tömegközlekedési eszközökön január 11-től a közterület-felügyelők is részt vesznek a jegyellenőrzésben a BKV járatain - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.
2011.01.10 12:37MTI/fotó: fogyasztok.huA közlemény szerint a közterület-felügyelő hivatalos személy és így igazoltathat is, melynek következtében a bliccelők elveszítik annak lehetőségét, hogy fiktív adatokat diktáljanak be az ellenőrnek, hiszen nem bújhatnak ki a személyazonosságukat igazoló okirat bemutatása elől.
A BKK, a BKV és a közterület-felügyelet megállapodása alapján keddtől 3 hónapos próbaidőre a közterület-felügyelők - előzetes képzést követően - a BKV-ellenőrökkel közösen látnak el szolgálatot. A közös fellépésre a Rákóczi úton közlekedő autóbuszjáratokon (pl. 7, 7E, 173, 173E jelzésű autóbuszokon), továbbá a 4-es és 6-os villamosok teljes vonalán számíthatnak az utasok - tették hozzá.
Az ellenőri feladatokat továbbra is a BKV ellenőrei látják el, a közterület-felügyelők, mint igazoltatásra jogosult hivatalos személyek, abban lesznek a segítségükre, hogy azon jegy vagy bérlet nélkül utazókat igazoltassák, akik nem hajlandók személyazonosságukat hivatalos, fényképes igazolvánnyal igazolni, igazoltatás megtagadása esetén pedig rendőri közreműködést kér az eljáró felügyelő.
A közlemény szerint a BKK elsődleges célja, hogy növekedjen az utasok biztonságérzete és a járműveken a biztonság, ennek része a közterület-felügyelők bevonása mellett a járművek bekamerázása, és az ehhez szükséges - szintén nemrégiben megszületett - jogszabályi változás is.
A tájékoztatás szerint a BKV-nak jelenleg 34,8 milliárd forint pótdíjból származó kintlévősége van, amit fejlesztésekre, új járművekre lehetne fordítani, ha a bliccelőktől valós személyi adatok alapján a BKV ezt be tudná hajtani. Az elmúlt év adatai alapján a "pótdíjazási események" során a bliccelők 43 százaléka nem igazolta magát hivatalos okmánnyal, hanem bediktálta az adatokat, vagy fénykép nélküli dokumentumot adott át adatfelvételre.
A BKV becslései szerint egyébként a közösségi közlekedéssel utazók mintegy 13 százaléka bliccel, ami évente átlagosan körülbelül 10 milliárd forinttal rövidíti meg a közlekedési társaság kasszáját - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06