"Nem repedezik a jogállamiság"

Stabil országként vesszük át az EU-elnökséget

Magyarországnak némely más európai uniós tagállamtól eltérően stabil kormánya van, és erre a stabilitásra 2011 első félévi európai uniós elnöksége során is építeni akar - jelentette ki Prőhle Gergely helyettes államtitkár egy ausztriai újságírófórumon.

2010.12.11 11:45MTI

A kormány erre a stabilitásra is építeni fog, hogy be tudja tölteni az uniós tagállamok közötti megbízható közvetítő szerepét - mondta Prőhle péntek este az APA osztrák hírügynökség tudósítása szerint a vorarlbergi Lech am Arlbergben, Ausztriában akkreditált külföldi tudósítók előtt.

A külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős tisztségviselője ismertette a következő félévi magyar elnökség fő hangsúlyait.

Kifejtette, hogy a kormány fontos témakörnek tartja az Európai Unió bővítését, s hogy az EU-nak folytatnia kell a stabilizáció politikáját az úgynevezett Nyugat-Balkán térséggel kapcsolatban.

Utalt arra is, hogy csúcstalálkozót rendeznek az EU Keleti Partnerség programjában részt vevő országokkal. Várhatóan a magyar elnökség idején születik meg a Duna-stratégia makroregionális együttműködés is.

Hangsúlyt kap az energiabiztonság és az európai romák helyzete is. Magyarország fontosnak tartja a letelepedett romák helyzetének stabilizálását, hogy ne váljanak belőlük vándorló romák - mondta Prőhle.

A médiatörvény tervezetéről "számtalan félreértés" él az európai médiában - jelentette ki. Egyrészről a törvény még nem született meg, másrészről léteznek hasonló szabályozások az európai országokban - hangoztatta.

A jogállamiság nem "repedezik", és a médiatörvény nincs hatással a magyar EU-elnökségre vagy az európai értékekre - mondta, megjegyezve: a médiahatóság a problematikus tartalmakkal kapcsolatos panaszokat továbbítja az érintett médiumoknak, komoly esetekben a bíróság és nem a médiahatóság dönt.

A Kurier című osztrák napilap szombati írása szerint a magyar fél az elnökséggel kapcsolatban "tartalmi és taktikai" tanácsokat kap az Európai Néppárton belüli párttársától, az Osztrák Néppárttól (ÖVP).

Michael Spindelegger, az ÖVP soraiba tartozó külügyminiszter a lapnak nyilatkozva Wolfgang Schüssel volt osztrák kancellárt, Ursula Plassnik volt külügyminisztert és Martin Bartenstein volt gazdasági minisztert említette ezzel összefüggésben.

A Kurier úgy tudja, hogy Ausztria a "válságadó" eltörlését szorgalmazza a magyar kormánynál.

Értesülése szerint Spindelegger január 1-jére újévi koncertre invitálja meg magyar kollégáját, Martonyi Jánost, és az esemény alkalmával Martonyinak átnyújtják az osztrák Spar üzletlánc levelét. A kereskedelmi láncot "súlyosan érinti" a magyar válságadó - tette hozzá a lap.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.