Erőszakos visszaléptetés?

Szijjártó: okafogyottá válhat az állami átutalás a magánnyugdíjpénztárakba

A miniszterelnök szóvivője szerint okafogyottá válik az állami átutalás a magánnyugdíjpénztárakba, ha az emberek - mint arra a kabinet számít - visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe.

2010.10.20 14:24MTI

Szijjártó Péter szerdán Budapesten, újságírók előtt azt mondta: "mi abban hiszünk, hogy az emberek a biztonságot fogják választani, (...) és visszalépnek az állam nyugdíjrendszerbe. Ha ez így történik, akkor okafogyottá válik, hogy az állam bármilyen átutalást is eszközöljön a magánnyugdíjpénztárak irányába".

Hozzátette, ha lesznek olyanok, akik a magán-nyugdíjpénztári rendszerben maradnak, akkor 2011 december végén újra át kell tekinteni, mi a helyzet, és annak megfelelően kell döntést hozni.


Orbán Viktor múlt szerdán jelentette be: november 1-jétől 2011. december 31-ig felfüggesztik a magánnyugdíjrendszerbe jelenleg havonta 30 milliárd forint értékben folyósított összeg átutalását.

A kormányfő kedden az RTL Klubnak nyilatkozva azt közölte: akik maradnak "a mostani nyugdíjtőzsdés rendszerben", azok természetesen azzal, amit oda bevittek, saját belátásuk szerint rendelkeznek.

"Az állam azonban többet oda pénzt már nem fog átutalni" - fogalmazott.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.