Miénk a legnagyobb járulékteher Európában
Nem kímélték a miniszterelnököt - odamondogattak Gyurcsánynak az Országgyűlésben
A Fidesz frakcióvezetője szerint van forrás népszavazás miatt kieső bevételek pótlására, míg az MSZP frakcióvezetője közölte: a népszavazás kétségkívül vereség az MSZP-nek. Mindez hétfőn hangzott el az Országgyűlésben, a miniszterelnök napirend előtti felszólalását követő reagálásokban.
2008.03.10 15:59MTINavracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője szerint senki sem gondolta azt, hogy ingyenes az egészségügy és az oktatás, de ha az emberek elég sokat fizetnek ezekért a szolgáltatásokért, akkor nem kellene róluk még egy bőrt lehúzni. Utalt rá, hogy a magyar lakosság viseli az egyik legnagyobb járulékterhet Európában. A fideszes politikus szerint a kormány négy év alatt Magyarországot Európa sereghajtójává tette, és nem tudja megteremteni a gazdasági növekedést.
Azért akarták bevezetni a vizitdíjat, a tandíjat, a kórházi napidíjat, azért vannak a megszorítások, mert "leültették" a gazdaságot, és nem tudják újraindítani - fűzte hozzá. Magyarország egy kudarcos ország ma az Európai Unióban a statisztikai adatok szerint, a kormányfő miatt, mert nem tudja vezetni az országot - közölte. A frakcióvezető szerint mindenki tudja, hogy vannak források a kieső bevételek pótlására. Elmondta, "a semmire sem jó" tanulmányokra ötmilliárd forintot költött a kormány, és ha megnéznék a költségvetést, még ott is találnának pénzt.
Navracsis Tibor Gyurcsány Ferencnek azt mondta: "én tudom, hogy most nagy kormányalakítást fog végrehajtani, le fog váltani egy csomó embert, mindent megtesz annak érdekében, hogy ön a helyén maradjon".
Semjén Zsolt, a KDNP frakcióvezetője úgy fogalmazott: "Gyurcsány úr, kit érdekel, hogy ön egyetért a nép akaratával vagy nem ért egyet". Szerinte egy demokráciában a kormány két dolgot tehet: vagy végrehajtja a nép akaratát vagy lemond. Kisebb felzúdulást okozott, hogy a kereszténydemokrata politikus úrnak és nem miniszterelnöknek hívta Gyurcsány Ferencet, mire Szili Katalin házelnök felhívta a figyelmet arra, hogy Gyurcsány Ferenc ma a Magyar Köztársaság miniszterelnöke.
A KDNP-s politikus szerint a kormány nem tehet olyat, amire nem kapott felhatalmazást a választások során. Szolgáljon ez tanulságul az egészségügy privatizációjához is - fűzte hozzá.
Semjén Zsolt szerint a kabinet hozzá nem értő, rossz és korrupt kormányzása árát akarja megfizettetni az emberekkel, és erre mondott nemet a népszavazás. Ahogy a Bourbonok, miként ön is, nem tanultak és nem felejtettek - mondta, hozzátéve: a kormányfőnek Horváth Ágnest, bukott miniszterét kellene leváltani.
Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője közölte: nem örülnek a papírforma győzelmének, "ez kétségkívül egyfajta vereség, (...) de olyan vereség, ami után az ember feláll, ha tudja, hogy dolga van, és a kormánypártoknak dolga van". A politikus azt mondta, "nem vagyunk tehát megsértve, ha nem is örülünk, legfeljebb csak csodálkozunk, hogy lám mégis költségvetési módosítás kell ahhoz, ami korábban a költségvetést nem érintő kérdésnek látszott". A frakcióvezető köszönetet mondott azoknak a szavazóknak, akik ellenálltak a papírformának. Hozzátette ugyanakkor: értik a többség akaratát, hogy a reálbércsökkenés, a kényszertakarékoskodás után az első adandó alkalommal meg akartak szabadulni egy tehertől.
Lendvai Ildikó szerint arról kell beszélni, hogy mit kell csinálni, de a felelős gondolkodás valószínűleg a kormánypártokra marad. Hozzáfűzte: leszűrték a tanulságot, még alaposabb párbeszédre van szükség.
Dávid Ibolya, az MDF elnöke szerint sem a kormány, sem a Fidesz nem tud megoldást találni a kialakult válságra, ezért létre kellene hozni egy független szakértői testületet. Úgy vélte, a vasárnapi népszavazás az egészségügy és az alkotmányosság területén válságot okozott, súlyos pénzügyi nehézségek előtt állnak a háziorvosok, a kórházak és az egyetemek.
Szavai szerint az ország világos üzenetet küldött a kormánynak: elég a reformkapkodásból. Dávid Ibolya közölte: a Fidesz magatartásából az derült ki, hogy csak addig jutottak a gondolkodásban, hogy kitaláljanak egy nagyon egyszerű, pénztárcára menő kérdést, aztán boldogan revánsot vegyenek a kormánypártokon.
Kóka János azt mondta, Magyarországon az emberek kétharmada nem fizet az egészségügyi ellátásért semmiféle járulékot, háromnegyede pedig adót sem fizet, ezért el kell érni, hogy többen fizessenek adót és járulékot. Mint mondta, az esetek többségében egyszer sem fizetünk az egészségügyi ellátásért legális csatornákon. Kóka János szerint bele kell vágni a közteherviselés átalakításába. Egy olyan átalakításba, amely szélesíti a bázist, amely csökkenti a költségvetés méretét és több pénzt hagy az embereknél - fejtette ki. Szerinte ez hozzájárulhat a versenyképesség és a szolidaritás kiteljesítéséhez.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06