Vezető nélkül marad az ÖCO?
Készül az ítélet Kolompár Orbán ügyében
Az ősszel elsőfokú ítélet születhet a Kolompár Orbán és társai ellen folyó büntetőperben. A következő tárgyalási nap október 6-án, a vértanúk napján, azaz a kisebbségi önkormányzati választás után lesz.
2010.08.06 08:43Magyar HírlapEldől, hogy a baloldalhoz köthető roma vezető marad-e az Országos Cigány Önkormányzat elnöke - írja a Magyar Hírlap.
Sárközy Szabolcs, a Kecskeméti Városi Bíróság szóvivője lapunknak azt mondta, a joghatóság október 6. után „feszített tempót” diktál az ügyben, ezért remélhető, hogy még az ősszel megszületik az elsőfokú ítélet. Kolompár ellen tavaly indult meg a bírósági eljárás, akkor még „csupán” jogosulatlan gazdasági előny megszerzésével, jelentős értékre elkövetett sikkasztással, számviteli fegyelem megsértésével és magánokirat-hamisítással vádolták.
Azóta az európai közösség pénzügyi érdekeinek megsértése is bekerült a vádpontok közé.