Kövér László az Országgyűlés elnöke
Sólyom László nem vesz részt Schmitt beiktatásán
Ma lép hivatalába ünnepélyes keretek között Schmitt Pál megválasztott köztársasági elnök; az egyórásra tervezett ünnepségen fellép Miklósa Erika és a Csík Zenekar, valamint az új államfő is beszédet mond.
2010.08.06 07:04MTI/NépszabadságAz ünnepséget a Sándor-palota melletti Szent György téren tartják, melyre a KEH tájékoztatása szerint 200 főt hívtak meg.
A ceremónián jelen lesz Orbán Viktor miniszterelnök, meghívást kaptak a miniszterek, az államtitkárok, a diplomáciai testület tagjai, történelmi egyházak képviselői, határon túli magyar szervezetek vezetői, valamint az összes volt köztársasági elnök. A KEH tájékoztatása szerint az ünnepségen jelen lesz Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke, Kövér László, az Országgyűlés megválasztott elnöke, valamint Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek is. Az ünnepség - melyet a Magyar Televízió élőben közvetít - teljesen nyilvános lesz, a helyszínen bárki nyomon követheti. Mécs Károly színművész konferálja fel és vezeti le a műsort, aki egy verset is elszaval majd. Az ünnepségen fellép a Csillagszemű Táncegyüttes, a Csík Zenekar, énekelni fog Miklósa Erika előadóművész, és Kelemen Barnabás hegedűművész is zenélni fog.
Schmitt Pál körülbelül tízperces ünnepi beszédet mond hivatalba lépésének alkalmából. Schmitt Pált, a Fidesz-KDNP jelöltjét június 29-én választotta meg köztársasági elnöknek az Országgyűlés.
A titkos szavazáson már az első fordulóban eldőlt, hogy ki kerüljön a legfőbb közjogi méltóság tisztségébe: a képviselők közül 263-an támogatták szavazatukkal a házelnököt.
Mától Kövér László az Országgyűlés elnöke
A fideszes Kövér László mától az Országgyűlés elnöke.
Az új parlament második házelnöke Schmitt Pált váltja a poszton, aki ugyancsak a mai naptól tölti be az államfői tisztséget.
Kövér Lászlót, a Fidesz országos választmányának elnökét a parlament nyári rendkívüli ülésszakának utolsó napján, július 22-én választotta meg az Országgyűlés az új házelnöknek.
Az MTI úgy tudja, az átadás-átvétel már folyamatban van.
Sólyom László nem vesz részt Schmitt beiktatásán
Sólyom László nem vesz részt utóda Szent György téri beiktatási ünnepségén - tudta meg a Népszabadság.
A lap pénteki számában azt írja: a négyszemközti konzultáció során a leköszönő államfő átadta utódjának a közelmúltban megjelent, az "Egy elnökség lenyomata" című könyvét, amelyben összegezte a vele készült interjúkat és az általa fontosnak ítélt megszólalásait azzal, hogy ezt hagyja örökül Schmitt Pálra.
A szükséges átadás-átvételi dokumentumok aláírása után Schmitt Pál szóba hozta, hogy úgy értesült: elődje nem megy el a Szent György téri ünnepségre.
Sólyom László ezt megerősítette - írja a lap.
Kövér László - ÉLETRAJZ
Pénteken lép hivatalba Kövér László, az Országgyűlés július 22-én megválasztott elnöke, aki az államfővé választott Schmitt Pált váltja e tisztségben.
Kövér László 1959. december 29-én született Pápán. 1986-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerzett diplomát.
Az MSZMP KB Társadalomtudományi Intézetének ifjúságkutató csoportjában lett tudományos segédmunkatárs, majd 1987-1988-ban az MTA-Soros Alapítvány ösztöndíjasaként a közép-európai társadalmi mozgalmakat kutatta.
1984 és 1988 között az 1983-ban általa is alapított Jogász Társadalomtudományi Szakkollégium (1988-tól Bibó István Szakkollégium) szeniora, illetve nevelőtanára volt.
1984 és 1990 között a Századvég című társadalomelméleti folyóirat alapító szerkesztője. 1988. március 30-án a Bibó István Szakkollégiumban a Fidesz megalakítását eldöntő tanácskozás vitavezetője volt, s egyik alapítója a Fiatal Demokraták Szövetségének. 1988 októberében a Fidesz I. kongresszusán az országos választmány tagjává, 1993-ban a párt egyik alelnökévé, s az elnökség tagjává választották. 1989 októberétől 1990 júliusáig a Magyar Narancs című lap felelős kiadója volt.
1989 nyarán az Ellenzéki Kerekasztal tárgyalócsoportjában a Fideszt képviselte a háromoldalú nemzeti kerekasztal-tárgyalásokon.
1990 júniusától a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat magyarországi egyesületének vezetőségi tagja, 1994 végétől elnöke. 1996-tól a Magyar Polgári Együttműködési Egyesület elnökségi tagja. 1990 óta országgyűlési képviselő, előbb Pápa város képviseletében, majd kétszer (1994-ben és 2002-ben) országos listán. 1998-ban, majd 2006-ban Veszprém megyei, 2010-ben Zala megyei területi listán kapott mandátumot. 1993-94-ben a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, 2000-2002-ben, majd a 2002-ben kezdődött újabb ciklusban ismét frakcióvezető-helyettese volt.
Kezdettől fogva részt vett a parlamenti bizottságok munkájában, 1990-93-ban, majd 2002-2006-ban ellátta a nemzetbiztonsági bizottság elnöki tisztét. 1998-2000 között az Orbán-kormányban a titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszterként dolgozott. 1997 és 1999 között, majd 2001-2002-ben a Fidesz ügyvezető alelnöke volt.
Amikor 2000 januárjában a Fidesz XII. kongresszusán szétválasztották a pártelnöki és a miniszterelnöki tisztséget, ő lett a párt elnöke. 2002 májusában a Fidesz Országos Választmányának elnökévé választották. 2003 júniusában az általános tisztújítás során újjáválasztották tisztségében, s választmányi elnökként tagja az öttagú pártelnökségnek. Kövér Lászlót 2010. július 22-én házelnökké választotta az Országgyűlés.