Szemet hunyt a hűtlen kezelés felett?
Az ORFK vezetőjét is felnyomták
Bencze József országos rendőrfőkapitányt is feljelentették azok a bejelentők, akik a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a budapesti polgárőrség elnökének megbízási szerződésével összefüggésben hűtlen kezeléssel vádolják Budapest főkapitányát - írta csütörtöki számában a Népszabadság egy birtokába került iratra hivatkozva.
2010.04.08 07:06NépszabadságA lap azt írta, hogy a lényegében névtelen bejelentés - amelyet tartalma alapján a főügyészség feljelentésként értékelt, és kedden a benne foglaltak alapján ismeretlen tettesek ellen hűtlen kezelés gyanújával el is rendelte a nyomozást - azt kifogásolja, hogy a főkapitány, bár tudott Tóth Gábor Budapest rendőrkapitányának - a bejelentők szerint - bűncselekményt megvalósító szerződéseiről, nem tett semmit a jogsértő állapot megszüntetése érdekében.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) cáfolta a Központi Nyomozó Főügyészségnek megküldött bejelentés ezen állítását - írta a Népszabadság.