Power games
Magyarországra látogat a dán trónörökös és felesége
Magyarországra látogat pénteken Frigyes dán trónörökös és felesége, Mary hercegnő Sólyom László köztársasági elnök meghívására - közölte a Köztársasági Elnöki Hivatal szerdán az MTI-vel.
2010.03.17 17:48MTIA dán trónörökös pár kétnapos látogatásának első napján részt vesz a Budapesti Tavaszi Fesztivál megnyitó ünnepségén, ahol megtekintik a Dán Királyi Balett előadását az Operaházban.
Az előadás előtt Sólyom László a Sándor-palotában fogadja a koronaherceget és feleségét. Frigyes herceg és Mary hercegnő ellátogat a Ludwig Múzeumba is, ahol a herceg beszédet mond a tavaszi fesztivál keretében megrendezendő, a dán művészek és művészcsoportok munkáit bemutató Power Games -Hatalmi játszmák című kiállítás megnyitó ünnepségén.
Frigyes II. Margit dán királynő elsőszülött fia; 2004-ben vette feleségül az ausztrál származású Maryt.