Az utolsó szó jogán...
Zsanett-ügy: Felmentésüket kérték a rendőrök!
Az utolsó szó jogán, bűncselekmény hiányában kérte felmentését a Zsanett-ügyben erőszakos nemi közösüléssel és más súlyos bűncselekményekkel megvádolt öt rendőr a Fővárosi Bíróságon hétfőn.
2010.03.08 09:52MTIA rendőrök ellen az ügy állítólagos sértettje, E. Zsanett indított pótmagánvádas büntetőeljárást, mert állítása szerint 2007. május 4-én hajnalban Budapesten feltartóztatták, megerőszakolták és elvették 20 ezer forintját.
Az esetet korábban a nyomozó ügyészek is vizsgálták, ám részben bűncselekmény, részben bizonyítottság hiányában megszüntették a nyomozást. Az elsőrendű vádlott, az utolsó szó jogán, hosszasan vitatta a pótmagánvádló előadását, kétségbe vonta szavahihetőségét, az általa felhozott bizonyítékokat, szakértői véleményekből idézett, a fiatal nő jogi képviselőjének pedig azt tanácsolta, hogy adja vissza ügyvédi igazolványát.
Vádlott-társai röviden úgy nyilatkoztak, hogy ártatlanok, bűncselekmény hiányában kérik felmentésüket, szerintük hazug vádakkal kellett szembenézniük 1038 napja.
A Fővárosi Bíróság az utolsó szó jogán előadott nyilatkozatokat követően visszavonult ítélethozatalra, s várhatóan még délelőtt kihirdeti elsőfokú döntését a Zsanett-ügyben.
Kapcsolódó írások:
- Újramelegszik a Zsanett-ügy: szavahihetetlen rendőrökről, erőszakos bűncselekményről beszélt a pótmagánvádló
- Amnesty: Romaellenesség, Magyar Gárda, rendőrség, Zsanett-ügy a terítéken
- A zsarukat erőszakkal vádoló Zsanett sérülésiről vitatkoztak az orvos szakértők
- A rendőröket nemi erőszakkal megvádoló Zsanett pocakkal jelent meg a bíróságon!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06