Szili indította el a lavinát
Lendvai szerint a MeH-ből lophatták el az őszödi beszédet
Lendvai Ildikó szerint a Miniszterelnöki Hivatalból lophatták el az őszödi beszédről készült hangfelvételt.
2010.03.04 13:57MTIAz MSZP elnöke csütörtökön a TV2 Mokka című műsorában azt mondta: "a hivatalosan, minden miniszterelnöki beszédről elkészített felvételt lopta el valaki vagy másolta le valaki nyilván később a Miniszterelnöki Hivatalból" - fogalmazott Lendvai Ildikó. A pártelnök azt mondta, megnyugtató számára, hogy nincsen a szocialista képviselők között "úgymond áruló". Nem egy szocialista képviselő készített el egy kalóz felvételt és kezdte el árulni a politikai piacon - jegyezte meg.
A múlt hétvégén azért került ismét az érdeklődés középpontjába a balatonőszödi beszéd, mert Szili Katalin volt házelnök azt kérte az MSZP elnökségétől, illetve frakcióvezetőjétől, hogy kezdeményezzék a Nemzetbiztonsági Hivatal balatonőszödi beszédről készült vizsgálatának teljes nyilvánosságra hozatalát. Nyakó István, az MSZP szóvivője akkor azt mondta: "amit nyilvánosságra lehetett hozni, az ebben az ügyben nyilvánosságra került; ma ez a kérdés okafogyott".
Szekeres Imre elnökhelyettes az üggyel összefüggésben megengedhetetlennek nevezte, hogy bármelyik szocialista politikus azzal próbálja magát pozícióba hozni, hogy egyébként nem létező belső vitákra, konfliktusokra utaljon. A 2006 májusában, zárt körben, az MSZP-frakció ülésén elhangzott beszédet 2006 szeptemberében szivárogtatták ki ismeretlenek; Budapesten ezt követően kezdődtek a kormány, illetve Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök távozását követelő tüntetések. Lendvai Ildikó a TV2 műsorában elmondta azt is, nem volt információja arról, hogy a Hunnia Mozgalom bántalmazni akarta volna.
A Magyar Nemzet csütörtöki számában jelent meg, hogy a Budaházy-csoport ügyében hangfelvételeket rögzítő százhalombattai vállalkozó azt nyilatkozta lapnak: Lendvai Ildikó bántalmazása is a Hunnia Mozgalom tervei között szerepelt. Benkő Györgynek ezt az ügy egyik gyanúsítottja tavaly februárban egy telefonbeszélgetés során említette meg - írta a lap. Benkő szerint a politikust egy belvárosi lakóház lépcsőházában bántalmazta volna a csoport. A mozgalom végül azért állt el a Lendvai Ildikó elleni támadástól, mert azt túlságosan kockázatosnak ítélte meg. A Magyar Nemzet szerint Benkő úgy véli, hogy a terroristacsoport más ismert politikust is bántalmazott volna.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06