Szilveszterkor megint fagy lesz
Jön a felmelegedés, locs-pocs lesz
Hétfőn ismét zord reggelre ébredünk: általában -13 és -18 fok között alakulhat a hőmérséklet, de néhol -20 és -22 fok sem kizárt. Nappal -1 és -10 fok közé melegszik a levegő.
2009.12.21 08:57koponyeg.huEleinte változóan, majd erősen felhős lesz az ég és a nap első felében északon, északkeleten, estétől többfelé lehet gyenge havazás, szállingózás, délnyugaton hódara, fagyott eső. A szél délnyugatira fordul és megerősödik, néhol hófúvást okoz. A magasban erőteljes melegedés kezdődik, melegfronti hatás kezdődik.
Kedden borult lesz az ég, sokfelé várható jelentős mennyiségű csapadék: kezdetben havazás, ónos eső, majd az északkeleti tájak kivételével eső. Erős, időnként viharos lesz a déli, délnyugati szél, folytatódik a jelentős melegedés, délután északkeleten 0, délnyugaton +5 fok körüli értékeket mérhetünk. Rendkívül rosszak lehetnek a közlekedés feltételei!
Szerdán marad a sok-sok felhő, eleinte többfelé, majd főleg északon lehet újabb eső, eleinte ónos eső. Néhol kiadós mennyiségű csapadékra készülhetünk. 5 és 12 fok között alakulhat a délutáni órák hőmérséklete, komoly olvadás várható, belvíz veszély állhat elő!
Csütörtökön (december 24-én) erősen felhős lesz az ég és főleg északon lehet szórványos eső, zápor. Délutántól viharossá fokozódhat a déli szél. Északkeleten 3 és 8, délnyugaton 10 fok körül alakulhat a hőmérséklet délután.
Pénteken (december 25-én) sokfelé várható kiadós mennyiségű eső, majd estétől a szél északira fordul és lehűlés kezdődhet. Az esőt a magasabban fekvő tájakon havazás válthatja fel.
Szombaton (december 26-án) eleinte borult lesz az ég, délen eső, északon havazás fordulhat elő. Napközben csökken a felhőzet. Erős északi szél várható.
A nagy bizonytalanság mellett szilveszterre újabb lehűlés lehet.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06