Oszkó és Székely az üzleti életben folytatják

Merre, hogyan tovább MSZP-s honatyák?

Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter szerdai lemondása kapcsán a Bajnai-kabinet többi miniszterének a ciklus lejárta után várható pályafutását latolgatja a Népszabadság csütörtöki összeállításában.

2009.12.03 07:37Népszabadság

Hiller István oktatási, Kiss Péter társadalompolitikai miniszter, Molnár Csaba kancelláriaminiszter és Szekeres Imre, a honvédelmi tárca vezetője biztos befutó helyet kap majd az MSZP országos listáján, így a frakcióban folytatják majd munkájukat a következő ciklusban.

Herczog László munkaügyi miniszter viszont várhatóan nem lesz az országos listán a lap forrásai szerint és Juhász Gábor titkosszolgálati miniszter befutó helyre való kerülése is kérdéses. Szabó Imre környezetvédelmi miniszter a párt Pest megyei elnöke, így a regionális listáról is biztos befutó, de vélhetően az országos listán is parlamenti mandátumot érő helyet kap, Varga Zoltán, az önkormányzati tárca vezetője az MSZP Békés megyei elnökeként valószínű tagja a következő parlamentnek.

Gráf József agrárminiszter a választások után valószínűleg visszavonul, Balázs Péter külügyminiszter a Közép-európai Egyetem (CEU) Nemzetközi Tanulmányok és Európai Tanulmányok Tanszékének egyetemi tanára, adott esetben itt folytathatja - írja a lap.

Székely Tamás egészségügyi miniszter és Varga István, a gazdasági tárca vezetője várhatóan az üzleti életben folytatja karrierjét, ahogyan Oszkó Péter pénzügyminiszter is, aki többször egyértelművé tette, hogy politikai karriert nem tervez.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.