Csak úgy gurul
Megérkezett a 4-es metró északi pajzsa is a Kálvin térre
Egy héttel a déli alagútfúró pajzs után az északi is megérkezett a 4-es metró Kálvin téri állomására szombaton - tájékoztatta Pető Szabolcs, a DBR Metró Projekt Igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2009.10.24 12:42MTIA pajzsot csak október végére várták a szakemberek, de olyan jól haladtak a munkálatok, hogy egy héttel korábban már megérkezett a szerkezet az állomásra. A Fővám tér és a Kálvin tér közötti mintegy 300 métert így kevesebb mint egy hónap alatt tette meg a pajzs, pedig Pesten sokkal változatosabbak a talajviszonyok, mint Budán.
Mindig a talajhoz kell igazítani a marótárcsát, ami időbe telik, ezét is fontos, hogy egy héttel korábban érkezett a pajzs - jegyezte meg.
Hangsúlyozta, hogy bár a Kálvin téri templomhoz közel haladtak el, a templom az alagút- és állomásépítést is jól bírta, a megerősített alapzatnak köszönhetően semmilyen kár nem keletkezett.
Pető Szabolcs elmondása szerint most az alagutat építő Bamco konzorcium karbantartja és felkészíti a pajzsokat a további munkákra, erre az eddig szokásos három hét helyett már nagyjából 6 hetet terveznek.
"Több időt fog az állomáson tölteni a pajzs, mint amennyit a két állomás között" - fűzte hozzá.
Az alagútépítők ezentúl várhatóan minden állomáson nagyjából hat hetet terveznek a karbantartásokra és felkészítésekre - mondta.
A Kálvin tér és a Rákóczi tér közötti szakasz dupla ilyen hosszú, mintegy 600 méter, amit a pajzsok két hónap alatt tesznek meg, így a decemberi indulást követően februárban érhetnek a Rákóczi téri állomásra - közölte Pető Szabolcs. A déli alagútfúró pajzs október 15-én érkezett meg a Kálvin térre, a DBR ekkor jelentette be, hogy az alagútépítő konzorcium az eredetileg vállalt 22 hét helyett csak 50 hét alatt tudja megépíteni az alagutat a Baross térig, ezért 10 hónapot csúszik a kivitelezés. A Bamco többek között azzal magyarázta a csúszást, hogy az állomások nagyon előrehaladott kivitelezési állapotban vannak, ami megnehezíti számukra az alagutak megközelítését.
A DBR ütemező csapata beépítette az új munkaütemtervet, így a budai oldali késedelmekkel együtt az eredetileg 2011 utolsó negyedévére tervezett próbaüzem reálisan már csak 2012 őszén kezdődhet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06