A Fidesz hírei nélkülözik a teljességet?

MSZP: különbséget kell tenni az elbocsátások és a bejelentett létszámleépítések között

Tukacs István szerint a csoportos létszámleépítéseket bejelentő munkahelyek döntő többsége részesül munkahelymegtartó támogatásban, hiszen a bejelentést épp azért tette meg a munkáltató, hogy megpályázhassa az ilyen támogatásokat; a szocialista politikus az MTI-nek vasárnap nyilatkozva hangsúlyozta: különbséget kell tenni a tényleges elbocsátások és a bejelentett létszámleépítések között.

2009.10.11 16:19MTI

Tukacs István mindezt annak kapcsán mondta az MTI-nek, hogy a Fidesz szerint újabb sokkoló munkanélküliségi adatok bizonyítják: a Bajnai-kormány tevékenysége nemcsak alkalmatlan a válság kezelésére, de súlyos károkat is okoz Magyarországnak.

Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője vasárnapi közleményében az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) azon adatára utalt, amely szerint az idén 224 százalékkal több dolgozót bocsátottak el Magyarországon csoportos létszámleépítés keretében, mint tavaly. Tukacs István szerint a Fidesz hírei nélkülözik a teljességet és rosszindulatúak. Úgy fogalmazott, hogy ha Cser-Palkovics András nem csak beszélne, hanem olvasna is, akkor két ténnyel szembesülhetne. Az egyik az, hogy tavaly ősz óta világgazdasági válság van, amely miatt szerte a világban emelkednek a munkanélküliségi adatok. Ezért tehát sajnos Magyarországon az év első kilenc hónapjában több a bejelentett létszámleépítés, mint tavaly.

Másrészt, ha Cser-Palkovics András olvasna a munkahelymegtartó pályázatokról is, akkor rájöhetne, az ilyen pályázatok alapvető feltétele, hogy a munkáltató jelentse be csoportos elbocsátási szándékát. Mint mondta, a bejelentett csoportos létszámleépítések döntő többsége részesül munkahelymegtartó támogatásban, hiszen a bejelentés pontosan azért történt meg, hogy a munkáltató megpályázhassa az ilyen támogatásokat.

Tukacs István közölte, ezt a megállapítását arra alapozza, hogy az ÁFSZ az év első kilenc hónapjában 32 ezer munkahelyre regisztrált csoportos létszámleépítési szándékot. Ha ezt összevetik az elnyert pályázatok adataival, mely szerint a bejelentett és megóvott munkahelyek száma mintegy 32 ezer, könnyen megállapítható, hogy a csoportos létszámleépítést bejelentők döntő többsége munkahelymegtartó támogatásban részesült - magyarázta.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.