Különbizottság dönt majd az elővásárlásokról

Újbuda segítő kezet nyújt a bajba jutott lakáshiteleseknek

A gyors ügyintézés érdekében Újbuda önkormányzata módosította azon rendeleteit, amelyek szabályozzák a lakáshitelesek lakásainak megvásárlását és azok részükre történő bérbeadását - adta hírül a XI. Kerületi Önkormányzat az MTI Önkormányzati Sajtószolgálat (ÖS) honlapján.

2009.09.09 18:28MTI

A közlemény szerint Újbuda önkormányzata a szeptember 3-i képviselő-testületi ülésen egy négyfős bizottságot hozott létre az elővásárlási döntések meghozatalára, és erre az évre 95 millió forintot különített el e célra. A lakáshitellel rendelkező polgárokat védő törvénymódosítás 2010. december 31-ig lehetővé teszi, hogy azon lakásokra, amelyeket az adós fizetésképtelensége miatt elárvereznek, az önkormányzat elővásárlási jogot jelentsen be.

A konstrukcióban az önkormányzat a végrehajtási eljárásba került lakásokat megvásárolja, és abban bérlőként a lakók tovább lakhatnak. Újbuda önkormányzata a gyors intézkedéssel szeretné elkerülni, hogy a gazdasági válság következtében a lakáshitelüket fizetni nem képes családok az utcára kerüljenek - olvasható a közleményben.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.