Sokan menesztenék Kocsist is

Tarlós elfogadná a BKV felügyeletének elnöki posztját

A fővárosi Fidesz kész elfogadni a BKV felügyelőbizottsága elnöki posztját - nyilatkozta a képviselőcsoport vezetője az MTI-nek, a szerdai MSZP-SZDSZ koalíciós egyeztetés kapcsán, hozzátéve, hogy az igazgatóságban nem kívánnak részt venni.

2009.09.03 07:23MTI

Tarlós István rámutatva, hogy Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes nem jószántából mondott le a BKV felügyeletéről, felhívta a figyelmet arra, hogy olyan főpolgármester-helyettes nincs, aki csupán a BKV-t felügyelné, ez a feladat ugyanis a városüzemeltetési főpolgármester-helyettes dolga.

Egy önálló BKV főpolgármester-helyettes esetén könnyen előfordulhatna, hogy további újabb helyettesek lesznek, vagy lehetnek.

Az ellenzéki politikus értetlenségének adott hangot annak kapcsán, hogy a koalíciós egyeztetésen elhangzottakat már kész önkormányzati döntésként ismertették a város vezetői, miközben ilyen önkormányzati döntéshozó szerv nem is létezik, hasonlóképpen a Főpolgármesteri Kabinethez.

Tarlós István kitért arra is, hogy a jelenlegi helyzetben az egyszerűség kedvéért azt tartanák a legjobbnak, ha Demszky Gábor magánál tartaná a BKV felügyeletét. A szocialistákkal ellentétben róla ugyanis még feltételezhetik azt, hogyha későn is, de rádöbbent arra, hogy rendet kell tenni a BKV-nál.

Mint mondta, értelmezhetetlennek tartják azt a felvetést, hogy az igazgatóság elnökét a kormány nevezze ki.

Az még érthető - tette hozzá -, hogy a BKV működéséhez pénzt adó állam képviselője tagja az igazgatóságnak. Mivel azonban a BKV nem állami vállalat, ezért elfogadhatatlan számukra, hogy az állam adja az igazgatóság elnökét.

Úgy vélte, attól, hogy a kormány valamihez támogatást ad, még nem jelenti azt, hogy át is veheti a szervezet irányítását, "einstandolhatja azt".

A politikus meglehetősen érdekesnek tartana egy olyan helyzetet, amikor a BKV csak akkor kapna állami támogatást, ha az állam jelöli az igazgatóság elnökét. Minden józan paraszti észnek ellentmondana azonban, ha a kormány embere irányítaná az igazgatóságot.

Tarlós István hangsúlyozta, ha a kormányfő ennyire alkalmatlannak tartja a fővárosi szocialistákat, akik három éve irányítják ezt a területet, akkor sürgősen "ki kellene rúgni az egész szocialista vezetést, mert (...) alkalmatlanok erre a feladatra".

A frakcióvezető az általa teljesen értelmezhetetlennek tartott politikai egyezkedés kapcsán feltette azt a kérdést is, hogy vajon most a kormány "Demszkyt zsarolja?".

Mint mondta az a kérdés is felvethető, hogy nem arról van-e szó, hogy a kormány akkor segít, ha Demszky nem veszi el a BKV-t az MSZP-től, ha meg elveszi, akkor nem segít?"

Az ország lakosságának 63 százaléka elküldené a BKV vezérigazgatóját, Kocsis Istvánt a Nézőpont Intézet felmérése alapján.

Az Index hírportál felkérésére végzett, az interneten szerdán közzétett felmérés szerint Kocsist csak a megkérdezettek 9 százaléka marasztalná, és 28 százalék azoknak az aránya, akik nem tudtak vagy akartak véleményt nyilvánítani ebben a kérdésben.

Budapesten - ahol a minta nagysága miatt a hibahatár nagyobb a teljes mintánál - hasonlóan alakultak az arányok: itt 64 százalék elküldené, 11 százalék pedig nem küldené el Kocsist, 25 százaléknyian viszont nem nyilvánítottak véleményt.

A közvélemény-kutatás 1000 fős, országos, reprezentatív mintán felvett felmérésen alapult.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.