Az államfő beszédére reagált a párt
MSZP: Világos, hogy nem hagyhatunk mindent változatlanul
Az MSZP szerint augusztus huszadika egyszerre ünnepe a nemzeti múlt folytonosságának és a nemzetet megtartó változásoknak, a stabilitásnak és a megújulásnak.
2009.08.20 15:50ma.huEzért a szocialisták különös figyelemmel hallgatták Köztársasági Elnök Úr beszédének hazai tanulságait - adta hírül közleményében Lendvai Ildikó, az MSZP elnöke.
A szocialisták fontosnak tartják, hogy a Magyar Köztársaság első embere hitet tett a szerkezeti és szemléleti változások szükségessége és a cigányság emelkedésének, integrációjának és befogadásának eszménye mellett.
A beszéd világossá tette: ha a világválság után biztonságosabb berendezkedést akarunk, akkor nem hagyhatunk mindent változatlanul.
Az MSZP egyetértéssel fogadta, hogy a Köztársasági Elnök leszögezte, amíg a romákat gyilkosok tartják rettegésben, az első parancs a szolidaritásé, a segítségé és a védelemé.
Ez azonban nem feledtetheti a roma integráció, a cigány-magyar együttélés hosszabb távú feladatait: a jogvédelmet, a tanulási- és munkalehetőségek új eszközökkel való bővítését.
Az MSZP sajnálatát fejezi ki, hogy augusztus 20-án hallhattunk olyan politikai megnyilvánulásokat is, amelyek az ünnephez méltatlanok. Ezekben legfeljebb az volt figyelemreméltó, hogy a KDNP és a Jobbik politikusának megszólalása – némi jobbikos ökölrázástól és cigányozástól eltekintve – szemléletében majdhogynem felcserélhető volt - zárta közleményét Lendvai Ildikó.
Kapcsolódó írások:
- MKP: Fico fogja viselni a felelősséget, ha Sólyom látogatásakor konfliktus lesz!
- Sólyom: Hiába beszélünk a változás fontosságáról, ha az emberek szívük mélyén nem akarják azt
- Fico: Sólyom lesz a felelős, ha bármi történik Révkomáromban
- Provokáció Sólyom látogatása a szlovák közjogi méltóságok szerint
- Sólyom: A magyarság csak a nyelv használata által maradhat fenn!
- Terítéken a BKV: Lendvai szerint a felelősöknek repülniük kell
- Lendvai: a kormány első száz napja meghozta az eredményeket
- Lendvai: az MSZP-nek bizonyítania kell
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06