Mégsem távozik Kocsis, inkább feljelentést tett
BKV: 3,3 milliárdot költöttek végkielégítésre
A BKV kimutatásai szerint a cégnél 2007 óta mintegy 3,3 milliárd forintot költöttek végkielégítések kifizetésére; Kocsis István vezérigazgató a volt humánpolitikai igazgató ügye miatt feljelentést tett a rendőrségen - közölte a BKV hétfőn az MTI-vel.
2009.08.10 13:55MTITavalyelőtt 2,6 milliárd, 2008-ban 600 millió forintot fizettek ki "munkaviszony-megszüntetések" miatt, Kocsis István 2008 őszi munkába állása után a mai napig pedig 168 millió forintot - derül ki a BKV közleményéből.
Hangsúlyozták: azoknál a munkavállalóknál, akikkel Kocsis István elődei kötöttek munkaszerződést, de már ő kezdeményezte a munkaviszonyuk megszüntetését, sok esetben sikerült elérni, hogy csak a szerződés szerint járó végkielégítés felét fizesse ki a BKV.
A Kocsis István által kinevezett tanácsadók pedig a távozásukkor - bár munkaszerződésük szerint jogilag járt volna - közös megegyezéssel, végkielégítés nélkül távoztak.
Közölték azt is: lezárult a Szalainé Szilágyi Eleonóra volt humánpolitikai igazgató végkielégítését és továbbfoglalkoztatását vizsgáló belső ellenőrzés, amely után Kocsis István ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon a bűntető törvénykönyv több paragrafusába ütköző bűncselekmény gyanúja miatt.
A Magyar Nemzet két hete adott hírt arról, hogy a BKV továbbfoglalkoztatta Szalainé Szilágyi Eleonórát, miután kifizették neki a 100 millió forintos végkielégítést. Azóta több volt BKV-s alkalmazottról kiderült, hogy több tízmilliós végkielégítést kapott, emiatt a rendőrség nyomozást indított az ügyben, és a BKV is belső vizsgálatot rendelt el.
Több ilyen ügyben is érintett volt Balogh Zsolt általános és műszaki vezérigazgató-helyettes, aki a múlt héten közös megegyezéssel, végkielégítés nélkül távozott a BKV-tól.
Szijjártó: arcátlan és elképesztő ami történik
Elképesztő, hogy a Fővárosi Közgyűlést vezető MSZP-SZDSZ-koalíció mindeddig semmit nem volt hajlandó tenni az ilyen arcátlan jelenségek ellen - mondta a BKV-vezetők végkielégítéseivel kapcsolatban, kérdésre válaszolva a fideszes Szijjártó Péter hétfőn Budapesten.
Teljesen egyértelmű, hogy mit kellene tennie ilyenkor egy cselekvőképes kormánynak: oda kellene állnia, és vissza kellene szereznie ezeket a százmilliókat - mondta sajtótájékoztatóján a Fidesz elnöki stábjának vezetője. Egészen megdöbbentő, hogy "miközben az MSZP frakciója két emelettel lejjebb arról tárgyal, hogy az emberektől az utolsó tíz- meg húszezer forintjukat hogyan vegyék el jövőre a megszorításokkal, aközben az önkormányzati fenntartású BKV vezérei osztogatják a tíz- meg százmilliós végkielégítéseket" - fogalmazott.
Mégsem távozik a BKV-vezér
A Főpolgármesteri Kabinet hétfői ülése után Steiner Pál, az MSZP fővárosi frakcióvezetője az MTI-nek úgy nyilatkozott, hogy az SZDSZ támogatásával posztján marad Kocsis István, a BKV vezérigazgatója. John Emese SZDSZ-frakcióvezető pedig azt közölte, hogy személyi döntést nem hoztak, ez fel sem merült az ülésen.
A BKV iránti bizalom helyreállítására törekedve a kabinet állásfoglalásban nyilvánította ki, hogy elítélik a vagyonvesztéssel járó BKV-s végkielégítési gyakorlatot éppúgy, mint azt, hogy a menedzseri szerződések tartalmát eltitkolták a tulajdonos önkormányzat és a cég felügyelőbizottsága (fb) előtt. A vezérigazgató jelentése és az fb vizsgálata alapján augusztus 26-ig minősítik Kocsis István tevékenységét, és ha indokolt, döntenek a felelősséggel kapcsolatban is. Az MTI információi szerint a Főpolgármesteri Kabinet ülésének ezen a részén jelen volt Kocsis István, valamint Lakos Imre (SZDSZ), a Fővárosi Közgyűlés városüzemeltetési bizottságának elnöke is.
A BKV hétfőn közleményben tudatta, hogy a cégnél 2007 óta mintegy 3,3 milliárd forintot költöttek végkielégítések kifizetésére. Tavalyelőtt 2,6 milliárd, 2008-ban 600 millió forintot fizettek ki "munkaviszony-megszüntetések" miatt, Kocsis István 2008 őszi munkába állása után a mai napig pedig 168 millió forintot - derül ki a BKV közleményéből.
Közölték azt is: lezárult a Szalainé Szilágyi Eleonóra volt humánpolitikai igazgató végkielégítését és továbbfoglalkoztatását vizsgáló belső ellenőrzés, amely után Kocsis István ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen a büntető törvénykönyv több paragrafusába ütköző bűncselekmény gyanúja miatt.