43 órán át tartott a kampánycsend
Véget ért a kampánycsend, este tízkor eredmények
Véget ért a péntek éjfélkor kezdődött, 43 órás kampánycsend este hét órakor, ám a nem hivatalos választási eredményekre még 22 óráig várni kell.
2009.06.07 19:05MTIErre azért van szükség, mert meg kell várni, amíg az Európai Unió valamennyi tagállamában véget ér a választás, és bezárnak a szavazókörök. Az uniós tiltás ugyanakkor nem vonatkozik a közvélemény-kutatásokra, így azokat korlátozás nélkül közzé lehet tenni, attól függetlenül, hogy az adatfelvétel a kampánycsend előtt, vagy alatt készült.
Az Országos Választási Iroda (OVI) korábbi tájékoztatása szerint pontban este tíz órakor, amikor nyilvánosságra hozzák az előzetes tájékoztató adatokat, már várhatóan magas feldolgozottságú eredményt tudnak mutatni a www.valasztas.hu világhálós oldalon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06