A Magyar Gárda elszámoltatná a "kommunistákat"
Roma ellentüntetés: "miért véditek a gyermek-gyilkosokat?"
A Magyar Gárda mintegy ötven tagja vonult fel a Veszprém megyei Devecserben szombaton; a település roma lakosai közül körülbelül nyolcvanan kiabálással, füttyel fejezték ki nemtetszésüket.
2009.05.17 07:52MTIA Magyar Gárda tagjai a Jobbik Magyarországért Mozgalom kettős keresztes zászlóit és árpádsávos lobogókat vittek, civil ruhások pedig transzparenseket tartottak, rajtuk ilyen feliratokkal: "Anyagi és erkölcsi felelősségrevonást követelünk", "Elszámoltatni a kommunistákat", "Emlékezzünk a kommunisták áldozataira és a tönkretett családokra".
Ferenczi Gábor, a Jobbik Veszprém megyei elnöke elmondta: azért érkeztek Devecserbe, hogy az 1919-es vörös terror helyi áldozataira emlékezzenek. Orbán Imre, a Jobbik pápai elnöke ismertette, hogy 1919 májusában hét helyi lakost végeztek ki a "Lenin-fiúk" a katolikus templom előtt, illetve a temetőben.
Simon Gábor, a közeli Városlőd község plébánosa a téren az 1919-es "bolsevik hatalomátvételre" azt mondta: "nem, nem soha!", Hegedüs Loránd, református lelkész, a Hazafias Magyarok Szövetségének elnöke pedig a "vörös terror népbiztosi söpredékének keresztény és magyargyülölő irtóhadjáratáról" beszélt. Hangoztatta azt is, hogy "tőlünk senkinek sem kell félnie, akiben jó szándék van".
A beszédek alatt a tér szélén lévő devecseri romák szinte folyamatosan kiabáltak és fütyültek, többször kórusban kiáltották, hogy "gyilkosok", gyermekgyilkosok". Időnként a rendőröknek is azt kiabálták, hogy "miért véditek a gyermekgyilkosokat". A művelődési házban ezután lakossági fórumot tartott a Magyar Gárda, ám arra csupán tíz-tizenöt devecseri ment el.
A romák kérték, engedjék be őket, amit a Jobbik pápai vezetője előbb megtagadott, majd hét képviselőjüknek engedélyezte a belépést. A fórumon a romák képviselői és a gárdisták is lényegében a békességről beszéltek. A gárdavezetők megjegyezték: ne gyilkosozzák őket, mert a romák gyilkosait biztosan nem közöttük kell keresniük. Az utcán nagyobb roma csoportok fütyültek, szidták a Magyar Gárdát és a rendőröket is.
A kommandósok vezetője egy idő után közölte, hogy igazoltatás kezdődik, mindenki készítse elő a személyi igazolványát, illetve menjenek haza. A térről végül is lassan hátráltak, majd eltávoztak a devecseri romák. A művelődési házban Orsós Lajos elnézést kért azért, ha a Himnusz alatt kiabáltak, de - mint mondta - a rossz hangosítás miatt nem is hallották, hogy milyen zene megy. Babai János, a Veszprém megyei önkormányzat kisebbségi referense az MTI-nek annyit mondott a helyszínen, hogy úgy tapasztalta, "nincs nagy probléma és fő a megbékélés".
Kapcsolódó írások:
- Viperát, baseballütőt, gázsprayt találtak egy Magyar Gárda által szervezett költöztetés során
- Az Ítélőtáblán a Magyar Gárda megszüntetése miatti per
- Félpályás útlezárással demonstrál a Magyar Gárda Békés megyében
- Demonstrál a Magyar Gárda: előrehozott választásokért zárják el a 81-es főutat!
- Lezárták az utat! Folytatja demonstrációját a Magyar Gárda Szarvasnál!
- Képek - Hatszázötven új tagot avatott a Magyar Gárda a Hősök terén
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06