Nagy lesz a részvétel az EP választáson

Deutsch: még ősszel új választás lehet

Deutsch Tamás, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőjelöltje szerint a június 7-i európai parlamenti választás politikai értelemben a következő magyar parlamenti választás első fordulójának tekinthető. Pénteki győri sajtótájékoztatóján az ellenzéki politikus úgy vélekedett, hogy az első forduló után még az ősszel új választás lehet.

2009.05.08 19:26MTI

"Még ősszel visszakaphatják a magyar polgárok azt a (...) jogukat, hogy maguk határozzák meg, hogy milyen irányban haladjon az ország" - hangoztatta. Deutsch Tamás jó esélyt lát arra, hogy nagyobb arányú lesz a részvétel a közelgő EP-választáson, mint amekkora 2004-ben volt. 

Bizakodását - mint rámutatott - személyes tapasztalatára alapozza, amely szerint erősödik az elhatározás a polgárokban a részvételt illetően. Hozzátette: minden ellenkező állítás ellenére, az EP-választásnak is van belpolitikai hatása. 

A fideszes politikus bizalmi szavazásnak nevezte a június 7-i választást, amikor szerinte arról szavaz az ország, hogy van-e bizalmuk az embereknek a régi MSZP-SZDSZ-kormányban, és a mostani Bajnai-kormányban. Arról szavazunk, hogy azon az úton akar-e haladni az ország, amelyet a kormányzat próbál kijelölni, vagy új irányt választ - fogalmazott. 

Deutsch Tamás alapvető és gyökeres változást sürgetett. Tragikusnak mondta az elmúlt 7 év kormányzati teljesítményét. Kifejtette: az elmúlt 7 év egyértelművé és világossá tette, hogy "Magyarországon egyszer és mindenkorra véget ért a posztkommunizmus és a poszt-kádárizmus". Szerinte a jelenlegi kormánypolitikusok maguk tettek pontot saját politikai pályafutásuk végére. 

Egy ország számára tették világossá, hogy az ország ügyeinek intézésére, a kormányzásra alkalmatlanok - hangoztatta. Kérdésre válaszolva Deutsch Tamás közölte: Brüsszelben abban az esetben tudnak együttműködni a másik politikai oldal képviselőivel, ha az valóban együttgondolkodást, közös álláspont kialakítását és együttes cselekvést jelent.
 
Olyan kérdésben azonban nem működnek együtt, mint az európai agrártámogatási rendszer megváltoztatásának ügye, amikor a magyar gazdáknak a mostani rendszer fenntartása és csiszolása az érdeke.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.