Megértő nép: kellenek a megszorítások

Bajnai szerint az emberek többsége belátja..

Az emberek többsége belátja, hogy szükség van a takarékosságra, a költségek visszafogására, arról pedig egy év múlva mindenkinek el kell majd számolnia a választóival, hogy az a program, amelyet ő képvisel, segítette-e az országot vagy nem - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök a Népszava csütörtöki számában megjelent interjúban.

2009.04.30 06:42Népszava

A kormányfő a lapnak egy közelmúltban készült közvélemény-kutatás eredményét idézte, amely szerint az emberek több mint 70 százaléka úgy gondolja, szükség van olyan intézkedésekre, amelyek visszafogják a költekezést, és egyensúlyba hozzák az országot. 

Hangsúlyozta, hogy jelenleg nem egyszerűen gazdasági válságot kell kezelni, hanem a társadalmi válság veszélyét kell elhárítani, mert ha a gazdasági válságot nem kezelik jól, az ország a tartós lecsúszás veszélyével néz szembe. 

Bajnai Gordon szerint a kormány tervezett intézkedései fenntartható egyensúlyt hoznak létre, elhárítják a növekedés előtt már régóta fennálló akadályokat, így képesek enyhíteni a világgazdasági válság csapásait, és hosszú távra is kijelölik az utat. 

"Ha az ellenzék alakítana kormányt a következő választás után, akkor sem hiszem, hogy a lényegi, egyensúlyteremtő kérdésekben visszafordulna. Ők is tudják, hogy az ezzel megszerzett bizalom nélkül nincs fenntartható Magyarország" - mondta egy kérdésre. 

A Népszavának arra a kérdésére, hogy mennyire puhítható fel a kormány programja politikai demonstrációkkal és sztrájkokkal, a kormányfő ismét leszögezte: a kiadáscsökkentésből nem enged. Ugyanakkor hozzátette: ha van olyan javaslat, amely a takarékosság mértékén nem változtat, de mégis megoldást jelenthet, azzal szemben nyitott és hajlandó tárgyalni róla. 

Megjegyezte viszont: ha mindenkinek tennének egy kis engedményt, akkor sosem jönne össze az a pénz, amelyből Magyarországot stabilizálni lehet. A kormányfő fontosnak nevezte az érdekképviseleti egyeztetéseket, és nincs problémája az érdekek demonstratív képviseletével sem. Ugyanakkor leszögezte: "annál inkább van probléma az érdekképviseleti köntösbe öltöztetett pártpolitikai szándékokkal". 

Szavai szerint az ország érdeke ellen való, ha az érdekképviseleti megnyilvánulásokat "maga alá gyűri a hatalmi politizálás".

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.