"Se kordon, se elzárás"

Még sincs lezárva a kormányfői rezidencia környéke?

A rendőrségi korábbi közlésével ellentétben, nincs lezárva Gyurcsány Ferenc miniszterelnök rezidenciájának környéke - jelentették a helyszínről az MTI munkatársai hétfő kora délután.

2009.03.23 14:24MTI

Gálik Viktória, a Köztársasági Őrezred szóvivője az MTI megkeresésére megerősítette: nincs egyelőre se kordon, se lezárás a környéken. Hozzátette: az intézkedéseket ugyan elrendelték, de a területet csak akkor zárják le, ha erre szükség van, tehát a környéken kockázatot jelentő demonstráció kezdődne.

Az ORFK honlapján közzétett dokumentum szerint a Köztársasági Őrezred parancsnoka elrendelte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök rezidenciája környékének lezárását.

Az indoklásban Dobozi József rendőr vezérőrnagy, rendőrségi főtanácsos arra hívta fel a figyelmet, hogy a jelenlegi belpolitikai helyzetre tekintettel nem zárható ki, hogy a védett rezidencia környezetében engedélyezett vagy spontán demonstrációk során, illetőleg azt követően nem alakulnak ki "olyan magatartások, melyek jelentős kockázati tényezőt jelentenek a rezidencia és így a védett személy biztonságára".

A
dokumentum rámutat: a védett személyek közül továbbra is a miniszterelnök a legveszélyeztetettebb. Ezt bizonyítják a neki, illetve családtagjainak címzett, folyamatosan küldött "fenyegető és gyalázkodó postai küldemények, elektronikus üzenetek, illetve személyével kapcsolatos bejelentések".

Mindenki számára egyértelművé kell tenni, hogy mely terület az, amely a gyülekezési jog gyakorlására és egyéb nyilvános rendezvények megtartására rendelkezésre áll
- áll az indoklásban.  

Az intézkedés érinti a budapesti II. kerület Szemlőhegyi út Fajd utca és a Józsefhegyi út közötti szakaszát, a Szemlőhegyi út 40. és 48., illetőleg a Szemlőhegyi út 33/A és 37. számok közötti területet. A rendelkezés szerint a vasárnap 6 órától kezdődött területlezárás "a szükséges ideig", de legkésőbb április 5. éjfélig tart.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.