Megkezdődött a Fidesz nagygyűlése

Pokorni: Gyurcsány bukását hozhatja magával az EP-választás

A Fidesz ünnepi nagygyűlésén a budai Várban, a Dísz téren felállított tető nélküli színpad környékén a szakadó esőben több ezren hallgatták meg a házigazda Nagy Gábor Tamás, az I. kerület polgármestere, valamint Rogán Antal V. kerületi és Pokorni Zoltán XII. kerületi polgármester felszólalását.

2009.03.15 15:20MTI - Fotó: fidesz.hu

Nagy Gábor Tamás, az I. kerület polgármestere beszédében úgy fogalmazott, Magyarországnak szüksége van az elődök hitelére és erejére, mert az ország beteg.

A millennium idején "nem ilyen képet láttunk magunk előtt, (...) hittünk egy határokon átívelő államban", amely erős Magyarországot jelent. Az ország azonban Európa beteg embere lett - tette hozzá.

1848-49 tanulsága az, hogy nemcsak lelkes szabadságszerető népre van szükség, hanem bátorságra, a nemzet számára jó és helyes döntésekre, valamint alkalmas vezetőre is - mondta Nagy Gábor Tamás.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök bukásához vezethet a júniusi EP-választás - mondta Pokorni Zoltán polgármester, a Fidesz alelnöke. Emlékeztetett arra, hogy 2004-ben az EP-választás után megbukott Medgyessy Péter miniszterelnök, és 2008-ban a népszavazás után felbomlott a koalíció.

Szerinte 2009-ben pedig a jelenlegi kormányfő bukásához vezethet a választás, "ha ugyan Gyurcsány Ferenc kibírja" addig.

A Fidesz alelnöke szerint a mostani március 15. a szembenézés ünnepe, bátran szembe kell nézni a mai helyzettel, amikor az ország vezetői romlásba döntötték hazánkat, milliók kerülnek létbizonytalanságba, Magyarország pedig a világ szégyenpadjára kerül - fogalmazott.

Pokorni Zoltán úgy vélte, hogy a népszavazás óta a hatalom hosszú kínos agóniája zajlik, a fuldokló hatalom görcsösen kapaszkodik az ország testébe. Hozzátette: kérdés, meg tudunk-e szabadulni tőlük.

Szerinte mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy meggyorsítsuk ezt a folyamatot. A Fidesz alelnöke azt mondta, szabad és erős országot szeretnének, olyat, amelyben az állam nem futamodik meg a feladatoktól, a rendőr a rendet őrzi és nem a tüntetőket, amelyben mindenki, aki dolgozni akar, munkát talál, és a gyermekvállalás nem egyenlő a szegénységgel.

Szerinte a következő hónapok és évek sorsfordítóak lesznek Magyarország számára, a tét az, hogy sikerül-e megállítani a romlást és a pusztulást, és sikerül-e új irányt adni Magyarország fejlődésének. Ha lesz elég hit, erő, bölcsesség, akkor sikerülnie kell - tette hozzá.

Pokorni Zoltán beszéde végén idézett Petőfi Sándor Dicsőséges nagyurak című verséből: "Dicsőséges nagyurak, hát hogy vagytok? Viszket-e úgy egy kicsit a nyakatok? Új divatú nyakravaló készül most számotokra... nem cifra, de jó szoros."

Majd szintén e versből idézve úgy folytatta: "Hanem még se!... atyafiak, megálljunk! Legyünk jobbak, nemesebbek Őnáluk; Isten után legszentebb a Nép neve: feleljünk meg becsülettel nékie."

Pokorni a versszak felolvasása után azt mondta, "ma ez kicsit durva, már látom is, hogy újabb köteles beszédről írnak a lapok, feljelentik Petőfit, és lesz nemulass."

A Fidesz alelnöke ezért inkább Bródy János és Szörényi Levente Ne gondold című szerzeményét ajánlotta a közönség figyelmébe, amelyet el is énekeltek az egybegyűltek.

Rogán Antal, Belváros-Lipótváros polgármestere beszédében azt mondta, mi magyarok mindig a legnehezebb helyzetben érjük el a legnagyobb sikereinket.

"Győzelemként, Magyarország világra szóló sikereként ünneplem március 15-ét, az ünnep megerősít abban, hogy a politika igenis lehet sikeres, hasznára lehet a családoknak, a nemzetnek". Magyarország ezekben a napokban hosszú téli álomból ébred - mondta, hozzátéve, a siker szót ma abszurd kifejezésként is említhetjük.

A márciusi ifjak példája arra tanít minket, hogy soha nem a világ áll készen arra, hogy megváltozzon, nekünk kell készen állni arra, hogy megváltoztassuk - fogalmazott Rogán Antal.

A budai Várban a szakadó eső ellenére a Dísz tértől a Bécsi kapu felé az utcákat megtöltötte a tömeg, a Dísz téren, illetve a Mátyás templom melletti téren gyűltek össze a legtöbben.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.