"Az ország összefogott a közös ellenfél ellen"

Török Zsolt: Ma is összefogásra van szükség

Az egység és az összefogás jellemezte az országot 1848 márciusában, az egész ország összefogott a közös ellenfél ellen - mondta Török Zsolt a Demokratikus Hálózat csütörtökön tartott ünnepi megemlékezésén, szerinte ma is ugyanilyen összefogásra lenne szükség.

2009.03.14 16:31MTI

A Fiumei úti sírkertben, Táncsics Mihály síremlékénél elmondott beszédében a szocialista politikus kiemelte, hogy március 14-én "béke van Magyarországon és bízom benne, hogy március 15-én (...) is békésen tudunk ünnepelni".

A képviselő arról beszélt, hogy a nehéz időkben össze kell fogni és leginkább a kisembereket kell megvédeni. A körülbelül két tucatnyi ember előtt elmondott beszédében kiemelte, hogy 1848 március 15-én össze mertek fogni a bal- és jobboldali fiatalok, ugyanúgy ma is erre van szükség.

Véleménye szerint újra végig kell gondolni, hogyan lehet a közteherviselést ma is megoldani és a válság ellen közösen fellépni. A megemlékezők, akik között megjelent Szanyi Tibor szocialista képviselő is, ezt követően virágokat helyeztek el Táncsics Mihály, József Attila és Fejtő Ferenc sírján.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.