Az uniót elutasító álláspont is elfogadhatatlan
Semjén Zsolt: a kormány feladja a magyar érdekek védelmét az EU-ban
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) számára elfogadhatatlan, hogy a kormány feladja a nemzeti érdekek védelmét az EU-ban, de elfogadhatatlan a radikális jobboldal által képviselt, az uniót elutasító álláspont is.
2009.02.28 18:06MTIErről a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke szombaton beszélt Budapesten. A KDNP szerint elfogadhatatlan a kormány magatartása az EU-ban, hiszen "a nemzeti érdekeket nem képviseli kellő határozottsággal" a szocialista kormány Brüsszelben - mondta Semjén Zsolt a "Magyarország a gazdasági és pénzügyi válság idején. Mit tehet az EU?" címmel a KDNP által szervezett konferenciát követő sajtótájékoztatón.
Mint az ellenzéki politikus kifejtette, a másik tévedés a radikális jobboldal részéről tapasztalható, amely "egyfajta unió ellenességgel próbálkozik". A KDNP elnöke szerint ez "nyilvánvalóan nem vezet sehova, hiszen történelmi tény, hogy Magyarország tagja az uniónak".
Semjén Zsolt szerint ez utóbbi magatartás oda vezethetne, hogy még a lehetőségét is elveszíthetnénk annak, hogy Brüsszelben a nemzeti érdekeinket képviselni tudjuk. A politikus kijelentette: a kereszténydemokratáknak két feladatuk van az EU-ban. Az egyik a nemzeti érdekek képviselete, a másik pedig az, hogy az EU politikáját egyre inkább visszasegítse az alapító atyák által képviselt elvekhez. Surján László, a Fidesz-KDNP EP-képviselője - aki a Fidesz-KDNP EP-lista előkelő helyén szerepel - arról beszélt: az EU korántsem tökéletes, sőt, az EU tele van hibákkal.
Ám - álláspontja szerint - az sem elfogadható szemlélet, hogy az EU csak rossz lehet. A kívánatos az lenne, ha a szélsőségekre hajló szavazókat e két állásponttól el lehetne mozdítani, s ez a változás szavazatukban is megjelenne. Alain Lamassoure francia EP-képviselő - aki a KDNP konferenciáján meghívott előadóként szólalt fel - elmondta: az idén sorra kerülő EP-választásnak nagy jelentősége van, hiszen várhatóan az idei év végéig ratifikálják a lisszaboni szerződést.
Így remélhetően az Európa Tanács új elnökét már az Európai Parlament fogja megválasztani. Mindez azt jelenti - fejtegette -, hogy a választópolgárok az európai politikára és európai vezetőségre is szavaznak.
Mindemellett idén az emberek a krízisből való kilábalásról és egy új válság megelőzéséről szóló programról is kinyilvánítják véleményüket - jegyezte meg.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06