2,2 milliárd forint értékű vagyont árusítanának ki

Pályázat nélkül értékesítene ingatlanokat a Józsefváros

Huszonnégy ingatlan pályázat nélküli értékesítését készíti elő a józsefvárosi önkormányzat - írta szerdai számában a Magyar Hírlap.

2009.02.25 07:20Magyar Hírlap

A 2,2 milliárd forintra értékelt vagyont egy hárommillió forint törzstőkéjű kft. közreműködésével projektcégeinek adná át, amelyek értékesítenék őket. 

Az ingatlanokra az önkormányzat opciós jogot biztosít a magánbefektetőkkel együtt alapított kft. részére - tette hozzá a napilap. A Csécsei Béla (SZDSZ) polgármester előterjesztése szerint alapított Józsefvárosi Lakásépítő Kft.-be a befektetőket a Corvin sétány programot is menedzselő RÉV 8 Zrt. toborozta. 

A Józsefvárosi Lakásépítő feladata az Őszirózsa Gondozóközpont és lakások építése. Ötvenegy százalék üzletrész a kerületé, negyvenkilenc a Danubius Invest Kft., az Épkar Zrt. és a Reorg Ingatlanforgalmazó Kft. tulajdona - írta a Magyar Hírlap.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.