Kóka adócsökkentéssel kampányol
Elfogadták az SZDSZ kampánystratégiáját
Az ügyvivői testület rendkívüli ülésén elfogadták az SZDSZ kampánystratégiáját és kampánymenetrendjét - jelentette be csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján Kóka János. Az SZDSZ elnöke egy 500-600 milliárd forint közötti adócsökkentést szorgalmaz.
2008.01.24 19:34MTIA testület kampányfőnöknek Horn Gábort jelölte ki. A párt kampányát február 2-án nyitja a fővárosi Király utcában tartandó rendezvényén, és március 7-én zárja le, szintén a fővárosban. A kettő között országos rendezvénysorozatot tartanak. Stratégiájuk központi mondanivalóját Kóka János egy mondatban úgy foglalta össze: "Mondjunk nemet a szocializmusra". Véleménye szerint ugyanis az öngondoskodás, a felelősségvállalás, a verseny és a minőség kultúrája csap össze az ingyenesség hamis kádári illúziójával. Hozzátette, hogy ennek vizuális lényegét kampánynyitójuk meghívóján is megjelenítik.
Az MTI kérdésére: nem jelent-e gondot, hogy a kampánynyitó meghívóján tiltott önkényuralmi jelképre, a vörös csillagra emlékeztető ábra látható, Kóka János felmutatta a meghívót, és azt mondta, hogy az azon látható csillag nem ötágú és nem is vörös. Hozzátette, hogy az ábra kapcsán biztosan sok áthallással és értelmezéssel találkoznak majd. Újságírói kérdésre közölte: az SZDSZ ellenzi azt, hogy a kampányban a kormány a mondanivalóját az adófizetők pénzéből fizetett hirdetéseken keresztül mondja el. Kitért rá, hogy a párt ügyvivői megtárgyalták a liberálisok felkészülését a 2010-es országgyűlési választásokra is.
Eszerint mind a 176 választókörzetben egyéni választókerületi megbízottakat jelölnek ki, akiknek az lesz a feladatuk, hogy megtalálják a képviselőjelölteket, akiket az SZDSZ elindíthat a választáson. A megbízottakat a február 2-i kampányindító rendezvényre is meghívják, mert egyúttal rájuk szeretnék bízni a népszavazási kampány lebonyolítását. A pártelnök elmondta, hogy az üt ülésén megvitatták az SZDSZ számára legfontosabb reformterületek: az oktatás, az egészségügy és az adók helyzetét is. Hozzátette: a liberális gazdaságpolitikusok egyetértenek abban, hogy az ország gazdasága túl magas adóbevételek és túl nagy állami költségek mellett működik.
Kóka János hozzátette: szerdán örömmel olvasták a konvergenciaprogramról szóló brüsszeli jelentést, ami arról is szólt, hogy a program mellett szükség van a fenntarthatóságát biztosító reformok folytatására és az állam költségeinek csökkentésére. Ennek kapcsán elmondta, hogy néhány héttel ezelőtt még úgy tűnt, a pénzügyi kormányzat kategorikusan kizárja az adóreform lehetőségét, szerda óta viszont úgy látszik, az előállítható mozgásteret adócsökkentésre és adóegyszerűsítésre kellene költeni.
Hozzátette: jelenleg jelentős távolság van a szocialisták és a liberálisok által igényelt mozgástér között. Az SZDSZ úgy gondolja, hogy ilyen gazdasági növekedés mellett az állam költségeinek elsősorban a központi költségvetés lefaragásával kell mozgásteret teremteniük az adócsökkentés végrehajtásához. Kóka János szerint olyan adócsökkentést kell megtervezni, amely nem veszélyezteti a konvergenciaprogram hiánykritériumait, segíti a növekedést és a foglalkoztatást. Közölte, hogy az SZDSZ "egy egyszeri, határozott és a nemzetközi közvélemény számára is jól értelmezhető lépést szeretne megtervezni."
Mint mondta, tudatosan nem tesznek le a tárgyalóasztalra egy adótábla javaslatot, mert fontosabbnak tartják, mennyivel lehet visszalépni az adóztatás szintjében. A pártelnök liberális közgazdászokra hivatkozva kijelentette, hogy a nemzeti össztermék arányában számolva 2 százalékos, mintegy 5-600 milliárd forintos mozgásteret igénylő adócsökkentés lenne az, amivel Magyarországon érdemben támogatható a foglalkoztatás és a versenyképesség.
Az egészségügyi reform kapcsán elmondta, hogy a szakminisztériumban már készülnek a módosító javaslatok a február 11-én újra a parlament elé kerülő törvényhez. Eközben megkezdték a felkészülést a reform végrehajtására. Az oktatás kapcsán kiemelte, hogy szerdán Magyar Bálint javaslatára a kormány elfogadta azt a felvetést, hogy a diákhitel összege a költségtérítéses képzésben 25, míg az államilag finanszírozott képzésben 33 százalékkal, vagyis egyaránt havi tízezer forinttal emelkedjen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06