Zseniális húzás a közszférával kötött megállapodás
Gyurcsány magát dicsérte: jól döntöttünk!
Jól döntött a kormány, amikor a közszféra bérkompenzációját a költségvetési tartalékból fedezték - hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a közszolgálati rádió péntek reggeli krónikájának adott interjújában.
2009.01.30 08:23MTIA kormányfő nem cáfolta az őt kérdező újságíró felvetését, hogy ezt a döntést a Nemzetközi Valutaalap (IMF) rosszallotta. A miniszterelnök az IMF esetleges rosszallását illetően csak annyit mondott: ezt januárban már megvitatta Dominique Strauss-Kahnnal, amikor a nemzetközi pénzintézet vezérigazgatója Budapesten járt.
Az MR1-Kossuth Rádió újságírójának arra a felvetésére, hogy nem tűnik-e a bátortalannak a kormány, ha először bejelenti a 13. havi bér elvételét közszférában , majd a sztrájkfenyegetés után ad egy ekkora kompenzációt, a kormányfő úgy válaszolt: fafejűségnek, ha nem tudnának kompromisszumot kötni.
A miniszterelnök most sem adott konkrét választ arra, hogy mekkora lenne a járulék és a személyi jövedelemadó csökkentésének mértéke. A változásokkal kapcsolatban kitért arra: végignézik a szociális rendszert, és a célzott juttatásokról - mint például a rendszeres szociális támogatás vagy a lakástámogatás - konkrétan, az érintett helyzetét megvizsgálva döntenek.
Megvizsgálják az alanyi jogon járó támogatásokat is, többek közt a családi pótlék rendszerét. A vagyoni adókról szólva kiemelte: még számos nyitott kérdés van ezen a területen. Példaként említette, hogy nehéz eldönteni, négyzetméter alapon és az önkormányzat differenciálására támaszkodva, vagy az ingatlan értékének tételes megállapítása alapján fizessenek az emberek adót.
Gyurcsány Ferenc visszautasította azt a felvetést, hogy azért nem mondana konkrétumokat a tervezett átalakításról, mert kiszivárogtatásokkal tesztelik az embereket. "Ez nem játék" - szögezte le. Hangsúlyozta azt is, hogy az adócsökkentésnek nem célja a szavazatszerzés. "Nem gondolom azt, hogy egy ilyen program választási szempontból mérlegelhető, értékelhető, nekem nincs is ilyen megfontolásom" - fogalmazott.
Kapcsolódó írások:
- Az ellenzék programjának első pontja: Gyurcsányék "menjenek el"
- Gyurcsány: egyelőre marad az eva és az ekho
- Gyurcsány Ferenc: a kormány növekedésösztönző lépésekre készül
- Gyurcsány a legnépszerűtlenebb, de sokan "pályáznak még az aranyéremre"
- Gyurcsány: van fontosabb dolgunk a parlament feloszlatásánál
- Gyurcsány: fel kell számolni az energia-vasfüggönyt
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06