Egy MDF-es módosító indítványnak köszönhetően
Havi másfél millió forintos nyugdíj Borossnak?
Havi másfél milliós nyugdíjat kaphat Boross Péter volt miniszterelnök, miután lemondott parlamenti képviselői mandátumáról - írja a Magyar Hírlap.
2009.01.22 07:59Magyar HírlapEgy MDF-es módosító indítványnak köszönhetően tavaly március óta az egykori kormányfőket ugyanakkora járandóság illeti meg ugyanis, mint a volt köztársasági elnököket.
Boross Péter 1993 decembere és 1994 júliusa között volt miniszterelnök, és tavaly még azt mondta: nem kéri az emelt nyugdíjat, és képviselői mandátumáról sem mond le. Néhány hónap elteltével azonban, januárban, bejelentette a lemondást.
Döntését a parlamenti kultúra alacsony szintjével és életkorával indokolta a 81 éves politikus, aki a nyugdíjjal jóval több pénzhez juthatna, mint amit parlamenti képviselőként illetve a Nemzeti Kegyeleti Bizottság elnökeként kapott. Ez utóbbi tisztségéről is le kell mondania azonban, ha meg akarja kapni a nyugdíjat - olvasható a cikkben.