Választás 2018
Már több rendkívüli esemény is történt a választáson
Több rendkívüli eseményről is beszámolt a Nemzeti Választási Iroda.
2018.04.08 10:11ma.huRendőrségi plomba sérülése
Időpont: 07:01:02 NÓGRÁD OEVK: 01 Település: Bátonyterenye Szavazókör: 007
Jelentette: Szavazatszámláló Bizottság
1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása: Rendőrségi plomba sérülése 2.
A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok: Az SZSZB a szavazóhelyiség 05.15 perckor történt nyitásakor észlelte a plomba sérülését. Az SZSZB elnöke értesítette a HVI-t. 05.20 perckor a rendőrség megérkezett a helyszínre, ellenőrizte a bejáratot. A helyiség rendőrség általi átvizsgálásakor megállapításra került, hogy a szavazó helyiségben lévő többi plomba sértetlen, így az SZSZB 06.16 perckor kinyitotta a szavazókört és a szavazás megkezdődött.
Selejtes urna
Időpont: 07:20:24 HEVES OEVK: 02 Település: Balaton Szavazókör: 001
Jelentette: Szavazatszámláló Bizottság
1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása: Az egyik szavazóköri urna selejtes, nem lehetett lezárni. Urna száma: N007128.
2. A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok: Másik urnát (papír) biztosítottak.
Matrica a faliújságon
Időpont: 07:22:17 GYŐR–MOSON–SOPRON OEVK: 02 Település: Győr Szavazókör: 056
Jelentette: Szavazatszámláló Bizottság
1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása: Egyik választópolgár 6:40 perckor jelezte, hogy a szavazóhelyiség faliújságján a Kétfarkú Kutya Párt egy matricát helyezett el, és a falra is ragasztottak egyet.
2. A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok: A zavaró elemeket eltávolították, ami nem zavarta meg a választás menetét.
Nem lehetett bejutni
Időpont: 07:25:43 FEJÉR OEVK: 03 Település: Baracska Szavazókör: 001
Jelentette: Szavazatszámláló Bizottság
1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása: Állampolgári bejelentés érkezett a HVI vezetőjéhez, hogy az 1. számú szavazókörbe nem lehet bejutni.
2. A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok: Az elnök és egy bizottsági tag a problémát megtekintette. Kiderült, hogy a bejáratnál lévő nagykaput valaki lelakatolta. 6 óra 45 perckor a lakatot eltávolították és a szavazókör azóta megközelíthető. A probléma kb. 10 percig állt fenn.
Pártplakátok az oszlopon
Időpont: 07:57:57 BUDAPEST OEVK: 15 Település: Budapest XVIII. kerület Szavazókör: 069
Jelentette: Szavazatszámláló Bizottság
1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása: Az SZSZB delegált tagja a szavazás megkezdése előtt jelezte, hogy az épület előtti oszlopokon pártplakátok vannak elhelyezve. Sem a jegyzőkönyvvezető sem az OEVI vezető tájékoztatását nem fogadta el, mely szerint ezen plakátok eltávolítása nem az SZSZB feladata és kifogást tud benyújtani az OEVB-hez, amennyiben ezt szükségesnek gondolja. Delegált tag továbbra is kifogásolja, hogy az SZSZB nem intézkedik saját hatáskörben a plakátok eltávolításáról és jelezte, hogy a szavazás zárásakor nem fogja aláírni a jegyzőkönyvet, mert "a választás tisztaságát megsértették a plakátot kihelyezők." A delegált tag saját maga nevében történő kifogás megírását elutasította. A rendkívüli eseményről készült jegyzőkönyvet nevezett delegált tag is aláírta.
2. A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok: Az SZSZB a delegált tag arra vonatkozó nyilatkozatát, hogy a szavazás zárásakor a jegyzőkönyvet nem fogja aláírni tudomásul vette, azonban a plakátok eltávolításáról hatáskör hiányában nem intézkedik.
Beindult a tűzjelző
Időpont: 08:38:46 BUDAPEST OEVK: 07 Település: Budapest XIII. kerület Szavazókör: 084
Jelentette: Szavazatszámláló Bizottság
1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása: A 84. szavazókörben a tűzjelző bejelzett. A tűzoltóság az épületet átvizsgálta, Tűzre, füstre utaló jelet nem találtak.
2. A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok: Intézkedésre nem volt szükség.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:48 Gúnyt űzött Ferenc pápa halálából egy ukrán blogger
- 12:44 Bejelentette a Vatikán, miben halt meg a Pápa
- 10:40 Az amerikai kormány eladná a Google böngészőjét
- 8:44 Hat új védjegyet jegyeztetett be a Louis Vuitton Oroszországban
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06