2015 - 2020 körül várható

Új szemétégetővel olcsóbb lehet a távhő Budapesten

A délpesti régióban akarják felépíteni Budapest második szemétégetőjét 2015-2020-ra, ez egy komplex energiatermelési program részeként harmadával csökkentené a távhő árát - értesült a Népszabadság.

2008.11.20 06:56Népszabadság Online

A lap csütörtöki számában megjelent cikk szerint ezzel a főváros Bécs példáját követné. A hulladékégetőben a 2010-re elkészülő csepeli tisztítóműben keletkező szennyvíziszapot égetnék el.

A hulladékégető megvalósításán a főváros, a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. és a Főtáv közösen gondolkodik.

Tóthné Dick Dorottya, a fővárosi önkormányzat kommunális ügyosztályának vezetője a lapnak elmondta, hogy Budapestnek már most is nagy szüksége lenne egy második hulladékégetőre.

A szakemberek Budapest déli sávjában keresnek helyet a létesítménynek, mert az arra legalkalmasabb XVIII. kerületi Cséry-telep ellen a lakosság és az önkormányzat is tiltakozik.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.