Rio 2016
Baja díszpolgára lehet Hosszú Katinka
Baja Város Díszpolgára címre terjeszti fel Hosszú Katinka olimpiai bajnok úszót Fercsák Róbert (Fidesz-KDNP) polgármester és Zsigó Róbert államtitkár, Baja és térsége országgyűlési képviselője.
2016.08.10 18:49MTIA felterjesztést sajtótájékoztatón jelentették be, ahol Fercsák Róbert polgármester úgy fogalmazott, a város egy emberként áll Hosszú Katinka mellett és szurkol érte. A jelölés gesztusával örömüket fejezik ki eddigi eredményeiért, és biztatásukat a további sikeres szerepléshez - tette hozzá.
Zsigó Róbert államtitkár azt mondta: az önkormányzat és a városvezetés a díjra jelöléssel a bajaiak háláját és nagyrabecsülését tolmácsolja a riói nyári olimpiai játékokon már három számban fényesen diadalmaskodó, három aranyérmet szerző Hosszú Katinkának.
Minden magyar büszke lehet Katinka teljesítményére, mi, bajaiak azonban különösen büszkék vagyunk - hangzott el.
A kitüntető címek és díjak odaítéléséről egy következő ülésen dönt a bajai képviselőtestület, az átadást pedig hagyományosan a decemberi ünnepi közgyűlés keretében tartják meg.
A 27 éves Hosszú Katinka 2000 óta az első női úszó, aki három egyéni aranyérmet nyert, ráadásul beállította Egerszegi Krisztina magyar rekordját az egy olimpián szerzett úszó aranyérmek tekintetében. A 200 és 400 méter vegyes, valamint a 100 méter hát megnyerésével Hosszú lett a riói játékok első triplázója.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06