A kormányfő a svéd miniszterelnökkel tárgyalt
Gyurcsány: a Gripen-szerződések beváltották a hozzájuk fűzött reményeket
A Gripen vadászgépek megvásárlásához kötődő ellentételezési szerződések beváltották a hozzájuk fűzött reményeket - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök csütörtökön Budapesten, azt követően, hogy tárgyalt a svéd kormányfővel.
2008.11.06 17:32MTI"Ezek a megállapodások beváltották a hozzájuk fűzött reményeket, a svéd partnerek teljesítették ígéretüket és teljesítették szerződéses kötelezettségeiket" - hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc. Magyarországon nagyon jelentős svéd beruházók jelentek meg, több ezer munkahelyet és több tízmilliárd forintot fektettek be - húzta alá a miniszterelnök.
A magyar kormány szerdán nyilvánosságra hozta az összes megkötött szerződést. Erre azt követően került sor, hogy a Gripen hozzájárult az üzleti adatok nyilvánosságra hozásához is - emlékeztetett Gyurcsány Ferenc. Az ellentételezési szerződéseket azután hozták nyilvánosságra, hogy múlt héten a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet bejelentette: kampányt indít a dokumentumok megismeréséért. A Gripen vadászgépekért kifizetendő bérleti díj 110 százalékának ellentételezését vállalta a svéd fél. Az erről szóló megállapodást 2001. decemberében írták alá.