Brüsszel további segítséget nyújthat
Illegális bevándorlás - hotspotokat kapnak a frontállamok és mi
Magyarország nem frontállam, mert, akik dél felől átlépik a határt, minden valószínűség szerint nem Magyarországon lépnek először az unió területére.
2015.08.31 23:33MTIHa szükséges, az Európai Unió Magyarországon is kész a menedékkérelmek feldolgozásában segítő úgynevezett hotspotot felállítani - mondta hétfőn a franciaországi Calais-ban Dimitrisz Avramopulosz migrációs ügyekért felelős biztos.
Ilyen "hotspotok" hamarosan megkezdik működésüket az úgynevezett frontállamokban, Olaszországban és Görögországban. A létesítményekben uniós szakemberek igyekeznek minél gyorsabban megállapítani, hogy a menedékkérők közül ki jogosult védelemre, aki pedig nem kaphat menekültstátust, annak visszaküldéséről is gondoskodnak. A magyar álláspont szerint Magyarország nem frontállam, mert, akik dél felől átlépik a határt, minden valószínűség szerint nem Magyarországon lépnek először az unió területére.
"Magyarország nyomás alá került, ahogyan Görögország és Olaszország is" - jegyezte meg a görög politikus, tudatva egyúttal: hamarosan ismét Magyarországra látogat.
Magyarország a 2014 és 2020 közötti pénzügyi időszakban a bizottság közlése szerint mintegy 85 millió euró uniós forrásra számíthat a migráció kezeléséhez, emellett a kormány a megnövekedett migrációs nyomás miatt 8 millió euró rendkívüli segítséget is kért, melyről a múlt héten Brüsszel úgy nyilatkozott, hogy a lehető leghamarabb, gyorsított eljárásban döntenek majd.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
- 12:22 Elismerné a Krím félszigetet Oroszország részeként az USA - Bloomberg
- 10:49 Elkészült a TAL vezeték bővítése, Csehországnak nincs szüksége orosz kőolajra
- 8:37 Szívműtéten esett át Nyilasi Tibor
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06