Az adómódosítási javaslatok átmehetnek

Orbán nulla káderpolitikája beérett, lesz adómódosítás?

Az SZDSZ képviselői sem szavazták meg, mégis általános vitára alkalmasnak tartotta a kormány adómódosítási javaslatait az Országgyűlés költségvetési bizottsága. Ennyi a hír. Mögötte Orbán pártot romboló emberi kapcsolatkezelése?

2008.10.02 13:19Provitsák - ma.hu

Két volt Fideszesen múlt a bizottsági szavazás. Lengyel Zoltán családi okokra hivatkozott, Tóth András pedig külföldi útja miatt nem tudott részt venni szerdán a költségvetési bizottság ülésén, ahol a Fideszből kilépett (léptetett?) két független képviselő szavazatának hiányán múlt, hogy az MSZP meg tudta egyedül szavazni az adótörvények és a "Robin Hood-adó" általános vitára való kerülését.
 
A 29 tagú költségvetési bizottságból hárman hiányoztak, az MDF-es Herényi Károlynak az ülés közben kellett elmennie, ezért a fideszes képviselőket bízta meg, hogy távollétében helyette szavazzanak. [ Most már sosem fog kiderülni, hogy mire szavazott volna, és elmegy e egyáltalán az ülésről, ha ott van a két volt fideszes... A szerk. :-)

Így hiába mondott nemet a jövő évi adótörvényekre az SZDSZ, a Fidesz, a KDNP és az MDF is, a szocialisták szavazataival a bizottság 14 igen és 13 nem mellett általános vitára alkalmasnak találta a javaslatot. A Robin Hood-adóról szóló előterjesztés általános vitára alkalmasságát is csak az MSZP támogatta a bizottság ülésén. 

A Fidesz sosem értette meg, hogy fontos a káderpolitika. Orbán a döntéseit úgy nyomja le a tagság torkán, hogy a Négy Mancs alapítvány akár tiltakozhatna is kínzás miatt. 

Többször tiltakozott már a tagság, a helyi szervezet a személyi döntések ellen, ilyen volt legutoljára a XI. kerület északi részén található körzetben időközi parlamenti képviselő választás. Akkor nem vették figyelembe a helyi Fidesz szervezetek igényét, és információnk szerint felsőszintű döntés erőszakolta a jelölt személyét – a szinte biztos befutó – pozícióra, ezzel is semminek tekintve eddig az évtizede „belüket kidolgozó” helyi fideszes őskövületeket. Ez az igazi pártrombolás. 

Előfordult, hogy annyira elfajult a helyzet, hogy a központi utasításra nem cselekvő helyi szervezetet fel is oszlatták, és újra megalakították - megbízható, Orbán és központi vezetés hű tagokból. Úgy, ahogy egy nem demokratikus, felülről vezérelt diktatórikus pártban annak lenni kell. Van persze, amikor nem jó a demokrácia, van, amikor kell a vezér, aki irányt mutat, de mindennek meg van a határa. 

Ez a politika mára beérett. A két képviselő persze meg tudta magyarázni, miért is nem szavazott. De a Fidesz nem is vette a fáradtságot, hogy egyeztessen velük, hanem utólag, egy képviselőtársukkal üzengettek a fidesz tv-ben, a Hirtv egyik műsorában, hogy ezt nem így kellett volna.

Ez sokat elárul az emberi kapcsolatok kezeléséről. De ezen nem is lehet csodálkozni. Mit várunk egy olyan pártvezértől, aki ahelyett, hogy egy csokor virággal egyeztetett volna Dávid Ibolyával a választások estéjén, hogy hogyan tudnának együttműködni, inkább utána nyilvánosan, nagygyűlésen megfenyegette beszédében, majd levelezésbe kezdtekMint a kisiskolában. Gyurcsány Ferenc el tudott menni a választások estéjén, még aznap este az SZDSZ-hez táncolni. Hiába, van olyan pártvezér, akinek van ennyi érzéke. Persze nehéz lett volna Orbánnak az MDF szétrombolási kísérletei után az egyeztetés, de az ország kormányzása nem volt neki elég nemes cél ehhez. 

Annyira nem érti a Fidesz, hogy mi a káderpolitika, hogy még listát is készített azon (volt) MSZP-sekről, akik valamilyen jó pozíciót, így akár jó fizetést kaptak és kapnak. Hát igen, ez a Fideszben nem fordulhat elő. A párttól elvállók inkább ellenségek lesznek a későbbiekben, minthogy gondoskodnának róla. Egy konkrét példát megemlítve, Garamvölgyi György  aki most is megtalálható a Fidesz frakció honlapján, egyik legkeményebb ellenfele lett zalai történéseknek, kvázi saját ellenfelükké tették.  Pedig fideszes országgyűlési képviselő, megyei szervezetben is vezető, volt. Hiába, tudja a Fidesz, hogy kell ellenséget csinálni, és nem tudja, hogy kell az emberi kapcsolatokat ápolni. Az MSZP és SZDSZ frakcióból sosem lépett ki senki évközben, míg a jobb oldalról ez nem elmondható. Ez is elgondolkodtató.
 
A most történt szavazás is bizonyítja, még a függetlenné vált képviselőkkel se egyeztetnek, kvázi nincs messzelátó káderpolitika, és a televízión keresztüli üzengetéseken túl nem tudnak kommunikálni a volt Fideszesekkel. Hajrá.

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.