183 igen - 185 nem: téma a viziközművek eladása

Leszavazták Veres János interpellációs válaszát

Leszavazták hétfőn a parlamentben Veres János pénzügyminiszternek egy interpellációra adott válaszát.

2008.09.22 16:55MTI

Katona Kálmán (MDF) interpellációjában az iránt érdeklődött a pénzügyi tárca vezetőjénél, képes-e a kormány az állami tulajdonú víziközműveket a jelentőségüknek megfelelően kezelni. Veres János válaszát nemcsak az ellenzéki képviselő nem fogadta el, de a parlamenti többség sem: a szavazás során 183 igen szavazat mellett 185-en voksoltak nemmel. Nemmel szavazott a Fidesz-KDNP frakciószövetség, a 17 jelenlevő SZDSZ-es és 9 MDF-es képviselő, valamint a független Tóth András. Igen gombot nyomott 182 MSZP-s képviselő, valamint a független Gyenesei István.

A kisebbségi kormányzás kezdete óta ez volt az ötödik alkalom, hogy interpellációra adott válasznál az MSZP nem tudta biztosítani a parlamenti többséget. Katona Kálmán véleménye szerint víziközmű-törvény majd csak akkor lesz, amikor a kormány már eladta az állami víziközműveket, hogy kozmetikázza a költségvetést. A regionális vízművek törvény nélküli privatizációja beláthatatlan kaland, az önkormányzatok bevonása nélkül pedig felelőtlenség - hangsúlyozta a képviselő, hozzátéve, hogy már gőzerővel folyik a privatizáció előkészítése.

Tudatában vannak-e annak, hogy a nemzeti vagyont kezelő zrt. mivel játszik, milyen stratégiai jelentősége van az ivóvíz-szolgáltatásnak és a szennyvizek elvezetésének - kérdezte. Veres János válaszában hangsúlyozta, hogy a regionális vízművek Új tulajdonosi programba való bevonása csak abban az esetben valósul meg, ha a tervezett tőzsdei bevezetésig a szabályozási környezetet megnyugtatóan lehet rendezni. Ellenkezői esetben nyilvánvalóan nem lenne befektetői érdeklődés a kockázat miatt - tette hozzá. Kiemelte: a víziközmű törvény "kellően elő van készítve", és az egyeztetéseket követően az Országgyűlés elé terjesztik.

Ezt követően lehet majd arról dönteni, hogy az Új tulajdonosi programba a víziközmű társaságok bekerülnek-e, avagy sem. Azt is közölte, hogy az önkormányzatok ellenében nem lehet döntést hozni, azt velük együtt kell majd meghozni. Katona Kálmán közölte: nem fogadja el a választ, mert ki kell mondania kormánynak, hogy víziközmű- törvény nélkül nem privatizálnak. Mivel az Országgyűlés sem fogadta el a választ, az elnöklő Szili Katalin a témát kiadta a költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottságnak vizsgálatra.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.