Még nem volt ilyen helyzetben a parlament
Herényi Károly: 18 éve nem volt példa ilyen döntésre
Hétfőn olyan döntés született a parlament feloszlatásának ügyében, amilyenre nem volt példa az elmúlt 18 esztendőben - mondta Herényi Károly napirend előtti felszólalásában kedden az Országgyűlésben.
2008.09.16 11:06MTIAz MDF frakcióvezetője kifejtette: pártja azért javasolta a parlament feloszlását, mert még sohasem volt olyan helyzetben a magyar parlament, mint amilyenbe az elmúlt hónapokban került.
Amikor az SZDSZ kivált az koalícióból, az MDF abban reménykedett, hogy ez a politikai kultúra színvonalának emelkedését hozza majd, hiszen számos európai országban működik színvonalas és eredményes kisebbségi kormány. Azonban az ellenzék négy pártja, már ha lehet négynek számolni, nem tudott megegyezni az alapvető kérdésekben - mondta.
Kapcsolódó írások:
- MDF a feloszlási szavazásról: 204 kormánypárti képviselő van a parlamentben
- Dávid Ibolya: Almássy nem jelenhet meg az MDF képviseletében
- Dávid Ibolya arra kérte Almássy Kornélt, hogy vonuljon ki az MDF politikájából és a közéletből
- Szili: az MDF házszabálytól eltérést kér a parlament feloszlásáról
- Szili: megérkezett az MDF indítványa a parlament feloszlatásáról